Naga MarketsZobacz, co do tej pory napisałem na temat akcji spółki URS


Żeby w pełni odebrać przekaz w poniższej treści zachęcam do zapoznania się w szczególności z ostatnim wpisem na temat spółki URSUS. Przeglądając polski internet w poszukiwaniu ciekawych miejsc poświęconych AT cały czas widzę braki w prezentowanych treściach w postaci małej ilości praktycznej wiedzy, a przecież to ona jest podstawą sukcesu. Co z tego, że przyswoimy sobie tomy pożytecznej wiedzy, skoro nie będziemy tego umieć rozpoznawać na wykresach i co najważniejsze, nie będziemy umieć zamienić swojej wiedzy na realne pieniądze. Przecież celem każdego z nas są systematyczne zyski.

Ostatni mój wpis poświęcony spółce URS zawierał kilka ciekawych screenów, które mają odzwierciedlenie na aktualnym wykresie spółki.

Strategia jednej kreski już wtedy dawała sygnał sprzedaży. Aktualny wykres tylko potwierdza słuszność tego sygnału.0918-urs-tygW internecie pojawia się multum analiz a żeby sprawdzić kompetencje autora wystarczy powrócić do jego wpisu za jakiś czas. Ja robię to osobiście, służy mi to jako sprawdzian posiadanej wiedzy i potwierdzenie czy to, czym się kieruje, jest dobre. Kolejny screen przedstawiał poziomy cenowe wyznaczone szczytami i dołkami. Wtedy już mogliśmy zauważyć wytworzony niższy dołek – dziś widzimy następny.0918-urs-dKolejny raz jesteśmy świadkami, że jednak analiza swingów daje nam pewne sygnały, co do przyszłego ruchu cen (należy pamiętać o układzie swingów na tle wykresu, który już widać, ponieważ, kiedy widzimy pro spadkowy układ swingów, ale cena jeszcze nie przebiła wsparcia w głównym trendzie, wtedy najprawdopodobniej jesteśmy świadkami tylko lokalnej korekty. Zachęcam do śledzenia moich wpisów a z pewnością jeszcze będzie okazja, żeby o tym wspomnieć).

Następny, jeszcze niższy dołek pozwolił na wykreślenie kanału spadkowego, który zaczął być respektowany już pod koniec sierpnia, kiedy cena nie urosła powyżej górnego ograniczenia kanału.


Wniosek pośredni – mamy do czynienia z trendem spadkowym – średnioterminowym


Na koniec zostawiłem temat samych świeczek. Nic się nie zmieniło i cały czas widać same pro spadkowe sygnały. Bardzo niepokojącymi są luki cenowe0918-urs-d

Luki cenowe w tym przypadku możemy traktować jako zabetonowywanie za sobą furtek, którymi w przyszłości można by było uciec. Jak widać na powyższym screenie poziom 3 zł został zablokowany.

Pozostało nam jedynie poszukać odpowiednich wsparć na wykresie.

0918-urs-tyg2
Wykres tygodniowy

Kończąc wpis, chciałbym zadać otwarte pytanie do czytelników. Jakie powinny być wnioski płynące ze wsparć z wykresu tygodniowego i z negatywnego wydźwięku wykresu dziennego? Co inwestorzy powinni zrobić.

Czekam na komentarze.


banner_z_kartamitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Cześć

    chciałbym podzielić się swoimi przemyśleniami odnośnie pytania “Co inwestorzy powinni zrobić?” Pozostaje czekać, ponieważ jesteśmy w miejscu, gdzie lokalne wsparcie przecina się z długoterminową linią wsparcia, co daje ogromną szanse na odbicie. To sie już dzieje, ale dopóki cena nie przebije sie przez poziom 3zł, nie ma na co liczyć. Jeśli natomiast cena znów wróci poniżej 2.60-2.80, to już raczej zacznie się dłuższy spadek.

    Pozdrawiam!

  2. Zgodnie z tym co napisałeś – cyt: “…należy pamiętać o układzie swingów na tle wykresu, który już widać, ponieważ, kiedy widzimy pro spadkowy układ swingów, ale cena jeszcze nie przebiła wsparcia w głównym trendzie, wtedy najprawdopodobniej jesteśmy świadkami tylko lokalnej korekty” i patrząc na wykres tygodniowy, to do póki cena nie spadnie poniżej ca. 2,70 przebijając linię trendu wzrostowego, jesteśmy jedynie w korekcie w tym trendzie. Jednocześnie, przynajmniej na tej spółce, nie wyolbrzymiałbym luk cenowych i owego zablokowanego poziomu 3zł. Jak widać np. brzydka luka z 29 czerwca została szybko zakryta. Inne też były przeskakiwane zarówno w górę jak i w dół więc możliwe, że i tym razem cena zawędruje w górne ograniczenie kanału spadkowego na dziennym (okolice 3,36) a potem zgodnie z trendem tygodniowym – wyżej. Pożyjemy, zobaczymy.
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here