Naga MarketsUrsus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa.

ursus mn

Te artykuły również Cię zainteresują
Interwał miesięczny nie pozwala zidentyfikować głównego, długoterminowego trendu. Z tego poziomu widać jednak, że kluczowy jest poziom wsparcia okolic 2 zł, który jest respektowany od bardzo długiego czasu.

ursus w1

Interwał tygodniowy potwierdza istotność poziomu 2 zł, gdyż od ponad pół roku cena oscyluje nad tym poziomem. Z tego horyzontu można wyznaczyć dobrze i często respektowaną linią trendu spadkowego. Jak widać, linia ta została niedawno wybita. Można zatem stwierdzić, że aktualnie panuje trend boczny. Przedostatnia świeca wskazuje na aktywność popytu, który jednak nie był na tyle silny aby utrzymać cenę na wyższych poziomach, stąd długi, górny cień tej świecy. Strefa okolic 2,30 zł to silny, dwufunkcyjny opór, który jak na razie zatrzymuje wszelkie próby wzrostów.

ursus d1

Na wykresie dzienny można zauważyć podwyższone wartości obrotów w ostatnim czasie, które miały miejsce podczas sesji wzrostowych. To wstępny znak, że być może zaczyna się coś dziać. Takim samym, wstępnym znakiem poprawy jest także wybicie linii trendu spadkowego. Osoby rozważające kupno akcji powinny jednak poczekać na pokonanie kluczowego oporu przy okolicach 2,30 zł. Dopiero to wydarzenie potwierdzi siłę kupujących. Jeżeli to się uda, kolejny opór znajduje się dość blisko. Jest to szczyt z 23 września ubiegłego roku na poziomie 2,45 zł. Podsumowując należy stwierdzić, że po okresie marazmu doszło do pewnego ożywienia lecz przed kupującymi jeszcze dość długa droga aby zmienić trend na wzrostowy.


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here