Naga MarketsW ostatnim czasie możemy zauważyć podwyższoną zmienność na akcjach spółki URSUS. Jest ona spowodowana między innymi wygraną ważnego przetargu, o którym pisaliśmy kilka dni temu na łamach portalu comparic.pl. Chwilowa euforia jak na razie wydaje się opadać, kurs traci dziś ponad 10%.


Euforia pojawiła się w środę, kiedy kurs wzrósł 100% na otwarciu. Do końca sesji było to już 180%. Tak wysokie zmiany procentowe nie zdarzają się codziennie. Inwestorzy jednak szybko ochłonęli i z poziomu 3 zł, który mogliśmy obserwować jeszcze kilka dni temu, aktualnie cena akcji Ursusa kształtuje się na poziomie 2,20 zł. Aktualnie ciężko prognozować, czy ostatni wystrzał to jedynie chwilowa euforia, czy może coś większego. W przeszłości zdarzały się już sytuacji chwilowej euforii, która jednak szybko odchodziła w niepamięć. Spójrzmy jak wygląda wykres spółki.

Przeczytaj także: Gigantyczne wzrosty na Ursusie. Wygrany przetarg o wartości 3 mld zł

Sytuacja techniczna na wykresie

Ruch jaki mogliśmy obserwować w ubiegłym tygodniu przyczynił się wykonania największego wzrostu od czerwca 2017 roku. Aktualnie znajdujemy się w największej korekcie wzrostowej licząc od szczytów z maja 2017 roku. Niewykluczone, że jest to początek większego odbicia, bądź nawet zmiany trendu. CO prawda na razie jeszcze za wcześnie, aby mówić o tendencji wzrostowej, niemniej wyjście z powrotem powyżej poziomu 3 zł za akcję , będzie takim sygnałem. Na razie kluczowym wsparciem jest poziom 1,85 zł, jeżeli obecne spadki dotrą do tego miejsca i pojawi się tam popyt, będzie to dobre miejsce aby dołączyć się do potencjalnych wzrostów. Zanegowanie i powrót “do środka” układu Overbalance neguje tendencję wzrostową i pojawi się szansa na test nowych minimów.

Ursus wykresConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here