Naga Marketsursus logoUrsus to bez wątpienia najstarsza polska marka pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa. Profilem Spółki jest produkcja i sprzedaż ciągników oraz maszyn rolniczych. W ofercie produktowej Ursus stawia przede wszystkim na jakość wykonania oraz nowoczesne wzornictwo. Pod tym względem wytworzone produkty nie ustępują światowym liderom.


Ursus jest jedyną spółką z segmentu maszyn i urządzeń dla rolnictwa notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ursus posiada zakłady produkcyjne w Lublinie, Dobrym Mieście, Biedaszkach Małych i Opalenicy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka w ostatnich kilku dniach podała dwie znaczące informację pod względem analizy fundamentalnej. Pierwszą jest to, że Ursus otrzymał zaliczkę z tytułu umowy z tanzańską spółką National Development Corporation. Na konto spółki wpłynęła kwota o wartości blisko 92 mln zł, która stanowi 40% wartości umowy. Łączna wartość tej umowy to 55 mln USD. Zrealizowana zaliczka wynosi 22 mln USD. Drugą znaczącą informacją jest sprzedaż wszystkich akcji spółki Bioenergia Invest za ponad 22 mln zł. Spółka decyzję o sprzedaży tłumaczy zachodzącymi zmianami strukturalnymi na rynku energii, które znacznie utrudniają realizację strategii rozwoju Bioenergii zgodnie z harmonogramem.

Analiza techniczna Ursus S.A. – interwał tygodniowy

ursus-w1Spółka znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Wiele wskazuje na to, że trend ten zostanie zachowany. Kilkukrotne testowanie wsparcia w okolicy 2.20 zł wskazuje, że na tych poziomach pojawia się strona kupująca. Najbliższy średnioterminowy opór znajduje się na poziomie 2.62 zł – 2.66 zł. Ewentualne jego przebicie powinno skutkować kontynuacją zwyżek w kierunku 3.40 zł – 3.50 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here