Naga MarketsursusUrsus w restrukturyzacji miał 34,02 mln zł skonsolidowanej straty netto w I poł. br. wobec 11,13 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach netto na poziomie 27,29 mln zł wobec 35,3 mln zł rok wcześniej, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Ursus w restrukturyzacji miał 34,02 mln zł skonsolidowanej straty netto w I poł. br.

Skonsolidowana strata z działalności operacyjnej wyniosła 14,69 mln zł w I poł. br. wobec 12,18 mln zł straty rok wcześniej.

“Wskazane w załączeniu poziomy przychodów oraz straty netto w I półroczu 2020 r. wynikały m.in. z poniższych czynników:

– utrzymywanie się niesatysfakcjonującej sytuacji płynnościowej spółki wynikające z istotnych ograniczeń w zakresie możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczność dokonywania zakupów od dostawców po przedpłaceniu za towar;

– wprowadzony w Polsce oraz w innych krajach stan pandemii związany z COVID-19 implikował utrudnienia w sprzedaży krajowej oraz czasowe wstrzymania lub opóźnienia w dostawach poszczególnych komponentów i maszyn od dostawców z zagranicy, szczególnie z Włoch i Turcji. Powyższe obostrzenia ograniczyły również możliwość swobodnego prowadzenia sprzedaży eksportowej” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Jednostkowa strata netto w I poł. br. wyniosła 30,56 mln zł wobec 14,66 mln zł straty rok wcześniej.

Zaprezentowane dane finansowe mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Ostateczne dane finansowe za I półrocze 2020 roku zostaną zawarte w raporcie za I półrocze 2020 roku, którego publikacja przewidziana jest na 17 września 2020 roku.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here