Naga MarketsursusUrsus w restrukturyzacji odnotował 32,88 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2020 r. wobec 23,71 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Ursus w restrukturyzacji odnotował 32,88 mln zł skonsolidowanej straty netto w I poł. 2020 r.

Strata operacyjna wyniosła 16,59 mln zł wobec 25,73 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 21,18 mln zł w I poł. 2020 r. wobec 58,93 mln zł rok wcześniej.

“Na zaprezentowane wyniki okresu sprawozdawczego kluczowy wpływ miały okoliczności i) aktualnej sytuacji w branży wpływającej na sprzedaż na rynku krajowym ciągników jak i maszyn rolniczych, ii) możliwości kontaktów i przemieszczania się, a także ograniczenia w produkcji ze względu na przerwanie dostaw z Turcji, Włoch oraz niektórych producentów krajowych w związku z pandemią COVID-19, iii) sprzedaży w lutym 2020 roku prowadzącej działalność operacyjną Dywizji w Opalenicy, iiii) utrzymywanie się niesatysfakcjonującej sytuacji płynnościowej spółki wynikające z istotnych ograniczeń w zakresie możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczność dokonywania zakupów od dostawców po przedpłaceniu za towar” – czytamy w sprawozdaniu zarządu.

Te artykuły również Cię zainteresują

W ujęciu jednostkowym strata netto w I poł. 2020 r. wyniosła 29,32 mln zł wobec 11,12 mln zł straty rok wcześniej.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here