Naga Marketslogo ursusUrsus w restrukturyzacji odnotował 31,05 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej w okresie I-III kw. 2020 r. wobec 38,79 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Ursus liczy straty

Strata operacyjna wyniosła 21,04 mln zł wobec 31,03 mln zł straty rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 33,25 mln zł w I-III kw. 2020 r. wobec 79,09 mln zł rok wcześniej.

“Na zaprezentowane wyniki okresu sprawozdawczego kluczowy wpływ miały okoliczności i) aktualnej sytuacji w branży wpływającej na sprzedaż na rynku krajowym ciągników jak i maszyn rolniczych, ii) możliwości kontaktów i przemieszczania się, a także ograniczenia w produkcji ze względu na przerwanie dostaw z Turcji, Włoch oraz niektórych producentów krajowych w związku z pandemią COVID-19, iii) sprzedaży w lutym 2020 roku prowadzącej działalność operacyjną Dywizji w Opalenicy, iiii) utrzymywanie się niesatysfakcjonującej sytuacji płynnościowej Spółki wynikające z istotnych ograniczeń w zakresie możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczność dokonywania zakupów od dostawców po przedpłaceniu za towar” – czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym strata netto z działalności kontynuowanej w I-III kw. 2020 r. wyniosła 25,86 mln zł wobec 21,96 mln zł straty rok wcześniej.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here