Naga MarketsURE zatwierdził PGNiG Obrót Detaliczny taryfę na sprzedaż energii w 2021 r.Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził taryfę PGNiG Obrót Detaliczny (PGNiG OD) – spółki zależnej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) – która będzie obowiązywała od od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku i zakłada ceny gazu niższe o 4,5%, podał Urząd.

PGNiG z obniżką ceny gazu dla odbiorców w gospodarstwach domowych

“W nowej taryfie PGNiG OD ceny gazu są niższe o 4,5%, natomiast stawki opłat abonamentowych pozostały na niezmienionym poziomie. Oznacza to spadek średnich płatności w części rachunku dotyczącej obrotu (cena za paliwo gazowe oraz opłata abonamentowa) o 4,1% dla odbiorców używających zarówno gazu wysokometanowego, jak i gazów zaazotowanych Ls i Lw. Do obniżki cen przyczyniły się niskie ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Ceny gazu na rynku hurtowym są najniższe od wielu lat. Nowa taryfa dla PGNiG Obrót Detaliczny jest trzecią kolejną zatwierdzoną przez regulatora obniżką cen gazu dla odbiorców w gospodarstwach domowych” – dodał prezes URE Rafał Gawin, cytowany w komunikacie.

Ceny gazu w zatwierdzonych przez prezesa URE taryfach PGNiG OD uległy obniżeniu od stycznia 2020 r. o 2,9%, od lipca 2020 r. o 10,6%, a od stycznia 2021 r. – o kolejne  4,5%, podano także.

“W konsekwencji zatwierdzonej dziś taryfy statystyczny odbiorca w grupie W-1.1 (tzw. kuchenkowicze), zużywający paliwo gazowe do przygotowania posiłków za gaz zapłaci o ok. 1,9% mniej, co oznacza spadek jego płatności o ok. 40 groszy miesięcznie. Dla średniego zużycia przez odbiorców grupy W-2.1 (używający gazu także do podgrzewania wody) płatność ulegnie obniżeniu o 2,7% i wyniesie 2,40 zł/m-c. Spadek cen będzie najbardziej odczuwalny dla odbiorców zużywających stosunkowo duże ilości paliwa, tj. ogrzewających także mieszkania gazem. Dla tej grupy płatności spadną o 2,9%, tj. ok 7,4 zł miesięcznie” – podsumowano w materiale.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here