Naga Marketszłoty token Ethereum na złotym tleDługo oczekiwana aktualizacja sieci Ethereum o nazwie Constantinople została opóźniona. Planowany na 17 stycznia upgrade nie odbędzie się, ponieważ wykryto krytyczną lukę bezpieczeństwa wewnątrz jednej z planowanych zmian. Audyt wykonany przez ChainSecurity – firmę zajmującą się badaniem bezpieczeństwa sieci blockchain – wskazuje, że w kodzie aktualizacji znajduje się luka pozwalająca na kradzież funduszy użytkowników.

Nie wiadomo, kiedy Constantinople wejdzie w życie

Zarówno deweloperzy samego Ethereum, jak i osoby prowadzące inne projekty na tej samej sieci, doszli do wniosku, że na jakiś czas należy przełożyć planowany hard fork, przynajmniej do czasu rozwiązania problemu z bezpieczeństwem.

Wśród uczestników grupowej konferencji znajdował się między innymi twórca Ethereum Vitalik Buterin, a także deweloperzy Hudson Jameson, Nick Johnson i Evan Van Ness oraz menedżer Parity Afri Schoedon. Nowa data forka zostanie ustalona podczas kolejnej konferencji, która będzie miała w piątek.

Dyskutując na temat luki w zabezpieczeniach, deweloperzy doszli do wniosku, że czas naprawy błędu zająłby zbyt wiele czasu i nie daliby rady zdążyć przed 6:00 rano 17 stycznia, na którą zaplanowany był hard fork.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Hakerzy mogliby bez problemu wykraść fundusze nieświadomych użytkowników

Luka polega na tym, że osoba atakująca mogłaby wprowadzać wielokrotnie tę samą funkcję bez powiadamiania użytkownika o stanie rzeczy. W takim scenariuszu, haker mógłby w rzeczywistości wypłacać fundusze bez końca, skomentował Joanes Espanol, CTO w firmie analitycznej Amberdata, która skupia się na bezpieczeństwie sieci blockchain.

„Wyobraź sobie, że mój kontrakt posiada możliwość dzwonienia do innego kontraktu. Jeśli jestem hakerem, to jestem w stanie uruchomić funkcję wykonywania poprzedniego połączenia w kółko, dzięki czemu mam możliwość kradzieży środków” – opisuje błąd w kodzie hard forka Espanol. W 2016 roku zdarzyła się już taka sytuacja.

To kolejne opóźnienie wejścia w życie hard forka Constantinople. Pierwsze plany mówiły o aktualizacji blockchaina Ethereum jeszcze w zeszłym roku. Ostatecznie datę przełożono z powodu problemów wykrytych podczas testów próbnych na sieci testowej Ropsten.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here