Naga MarketsUOKiK wydał zgodę na utworzenie CCGT OstrołękaUrząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na utworzenie spółki CCGT Ostrołęka przez PKN Orlen wspólnie z Energą oraz Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG), podały spółki w osobnych komunikatach.

Triggo

PKN Orlen może utworzyć spółkę CCGT Ostrołęka wspólnie z Energą oraz PGNiG

“Tym samym spełnił się jeden z warunków umowy inwestycyjnej dotyczącej kierunkowych zasad współpracy przy budowie bloku energetycznego w technologii zasilania paliwem gazowym w Elektrowni Ostrołęka ‘C’, która została podpisana 22 grudnia 2020 roku pomiędzy PKN Orlen S.A., Energa S.A. oraz PGNiG S.A.” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak informowano w lutym br., kiedy spółki złożyły wniosek do UOKiK, utworzenie wspólnego przedsiębiorcy nastąpi poprzez objęcie przez PGNiG 49% udziałów w kapitale zakładowym CCGT Ostrołęka, co nastąpi po uzyskaniu zgody prezesa UOKiK.

CCGT Ostrołęka będzie odpowiedzialna za realizację projektu budowy elektrowni gazowo-parowej, a po jej oddaniu do użytkowania – za jej eksploatację.

PKN Orlen jest spółką publiczną, której akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Podstawowy przedmiot działalności PKN Orlen stanowi przetwarzanie ropy naftowej oraz produkcja paliw i produktów petrochemicznych, a także ich składowanie, transport, dystrybucja oraz sprzedaż hurtowa i detaliczna. PKN Orlen prowadzi sieć stacji paliw, w których dostępne są gazety oraz artykuły konsumpcyjne codziennego użytku, w Polsce, Czechach, na Litwie, w Niemczech oraz Słowacji. PKN Orlen jest również aktywny w ograniczonym zakresie w sektorze wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego w Polsce oraz Kanadzie.

Energa jest spółką kontrolowaną przez PKN Orlen. Podstawowy przedmiot działalności Energa stanowi wytwarzanie, dystrybucja i obrót energią elektryczną.

PGNiG jest spółką publiczną, której akcje są notowane na GPW. PGNiG prowadzi działalność w zakresie poszukiwania i wydobywania gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importu, dystrybucji, magazynowania i dostaw gazu ziemnego, dostaw ciepła, wytwarzania energii elektrycznej i ciepła.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here