Naga MarketsGetin NobleByłeś klientem Getin Noble Banku w latach 2014-2016? W takim razie składając w siedzibę instytucji bezpłatny wniosek będziesz mógł ubiegać się o odzyskanie należnych pieniędzy. Tak wynika z najnowszej decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), zdaniem którego w latach 2014-2016 bank podawał niepełne informacje odnośnie zmian regulaminowych i wprowadzanych podwyżkach. W poniedziałek akcje Getin Noble traciły na GPW ponad 6%.


Getin Noble musi oddać część z pobranych opłat

Przez okres około dwóch lat (2014-2016) Getin Noble Bank wprowadzał do swoich cenników oraz regulaminów zmiany, o których informował jedynie poprzez bankowość internetową, co zdaniem Urzędu nie było wystarczającą formą przekazania informacji. Co więcej instytucja realizowała w swoich cennikach zmiany bez podawania podstaw prawnych, które mogłyby je umożliwić.

Chcąc odzyskać część z opłat pobranych ówcześnie przez instytucję należy udać się do fizycznej placówki banku i podpisać bezpłatny aneks do umowy. Po jego zawarciu Getin Noble będzie mógł indywidualnie rozliczyć prowizje i opłaty – w przypadku istnienia nadpłat wyrówna je, jeżeli jednak nadpłaty nie będą miały miejsca klient otrzyma stosowną informację.

W celu rekompensaty zmian regulaminowych, na które uwagę zwrócił UOKiK, bank zdecydował się również w okresie wakacyjnym (od 17 czerwca do 19 sierpnia 2019 roku) znieść opłaty za przelewy w złotówkach realizowane w placówkach na rachunki w polskich bankach.

Zobacz również: UOKiK ostrzega przed FutureNet: “Systemy promocyjne typu piramida”

Decyzja UOKiK w aferze GetBack

Polski Dom Maklerski ma zapłacić ponad 2 mln zł kary za stosowanie niedozwolonych klauzul w umowach przy sprzedaży obligacji korporacyjnych firmy GetBack – postanowił UOKiK. Dzięki tej decyzji klienci, którzy na tych transakcjach stracili swoje oszczędności, będą mogli łatwiej dochodzić swoich roszczeń. UOKiK wszczął również postępowanie przeciwko znajdującej się w restrukturyzacji spółce GetBack, której zarzuca wprowadzanie klientów w błąd przy sprzedaży swoich obligacji korporacyjnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here