Naga MarketsFundacja Trading Jam poinformowała w czwartek, że otrzymała pismo od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) dotyczące działalności przedsiębiorstwa szkoleniowego Fraktal Trader, które działa na rynku Forex i kontraktów na różnicę (CFD). Po dokonanej analizie Urząd doszedł do wniosku, że „powinien podjąć działania” w sprawie związanej z aktywnością przedsiębiorstwa prowadzonego przez Damiana Karbowiaka (prezes zarządu).

  • UOKiK podzielił opinię Fundacji Trading Jam, iż działalność spółki Fraktal Trader sp. z o.o. sp. k. powinna zostać poddana analizie
  • Urząd podziękował Fundacji za przesłanie zawiadomienia oraz informacji dotyczących działalności przedsiębiorstwa
  • Fraktal Trader w marcu 2020 roku trafił na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), po czym prowadzące ją osoby założyły nową spółkę szkoleniową o nazwie World Training Group Sp. z o.o.

Trading Jam przygląda się działalności Fraktal Trader od 2 lat. UOKiK rozpocznie analizę?

Zdaniem przedstawicieli Fundacji Trading Jam, działalność spółki Fraktal Trader miała rzekomo doprowadzić do strat finansowych wśród szeregu polskich inwestorów. Fundacja doszukuje się nieścisłości w zakresie działań podmiotu od dwóch lat, a w grudniu 2018 roku skierowała pismo do potencjalnie poszkodowanych z prośbą o kontakt.

Rozpoczęło to batalię sądową pomiędzy przedstawicielami Trading Jam oraz Fraktal Trader, a medialny szum wokół działalności firmy szkoleniowej spowodował, że jej aktywnością  ostatecznie zainteresowała się Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), wpisując spółkę na listę ostrzeżeń pod koniec marca 2020 roku.

Kilka dni później okazało się, że Fraktal Trader nadal szkoli, jednak w ramach nowo powstałej spółki World Training Group (WTG) o czym portal Comparic.pl informował na początku kwietnia. Sprawa ponownie powraca jak bumerang w związku z pismem wystosowanym do Fundacji Trading Jam przez przedstawicieli UOKiK:

Jak można przeczytać w dokumencie, Urząd dziękuje za przesłanie informacji dotyczących działalności Fraktal Trader i podziela opinię Fundacji, że aktywność spółki powinna zostać poddana analizie. Pismo datowane jest na 18 czerwca 2020 roku, Trading Jam jednak dopiero 23 lipca opublikował je na swoim profilu w portalu Facebook.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here