Naga MarketsAnalitycy jednej z wiodących instytucji w Azji – United Overseas Bank (UOB) w środowej nocie opisują bieżącą sytuację pary USD/JPY. Według analityków, para nadal ma przed sobą spory potencjał wzrostowy. 


Główni stratedzy walutowi w UOB Group widzą, że para USD/JPY nabiera tempa przed możliwymi, dalszymi wzrostami. Analitycy stwierdzają, że widok na parę w przeciągu kolejnych 24 godzin kształtuje się następująco: “Para USDJPY osiągnęła zaskakująco duży wzrost w ostatnich dniach, wczoraj para osiągnęła 2-miesięczny rekord na poziomie 112.38, a następnie zakończyła dzień na solidnym poziomie (zamknięcie NY na 112.34). Tak szybkie wyjście do góry wydaje się zaskakujące i w tym tempie para może przetestować silny opór na poziomie 112,60 przed finalną korektą (następny opór to dopiero 112,85). Obecnie wsparcie znajduje się na poziomie 112.05, ale tylko przełamanie 111.80 wskazywałoby, że ewentualne wyjście górą krótkoterminowo zostaje zanegowane“.

W następnych 1 do 3 tygodni bank przewiduje: “Od ostatniej środy (12 września – strefa wynosiła wówczas 111.60) podkreślaliśmy, że “zwiększyło się prawdopodobieństwo na test szczytów z zeszłego miesiąca na poziomie 112.15 “. Podczas gdy USDJPY walczyło o wyraźne przekroczenie 112.15, w poniedziałek (17 września, spot na 112.00) wskazaliśmy, że “siła pary nie ma siły, jednak nie można wykluczyć dalszego wzrostu”. Zatem nagły, wczorajszy wzrost pary, był miłym zaskoczeniem, ponieważ wykres zamknął się na solidnym wzroście (zamknięcie NY na poziomie 112.35, +0,35%). Rozmach pary w górę znacznie się poprawił. Stąd, ruch powyżej 112.60 nie byłoby żadnym zaskoczeniem, jednak warto mieć na uwadze jeszcze jeden silny opór na poziomie 112.80, który może nie dać się tak łatwo złamać. Ogólnie rzecz biorąc, nadal oczekujemy, że dolar amerykański pozostanie wspierany w najbliższych dniach tak długo, jak długo “kluczowe wsparcie” na poziomie 111,55 będzie nienaruszone (poziom wcześniej 111,35)”.

Wykres USDJPY

Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię związaną z parą. Obecnie, mamy drugi raz respektowany poziomy maksymalnej korekty w obecnym średnioterminowym trendzie wzrostowym. Ostatni nie zareagował już jednak tak klasycznie, jak poprzedni, a obecnie, wykres zbliża się do górnego ograniczenia stanowiącego opór dla całości układu. Warto obserwować zatem poziom – oraz ewentualne przełamanie, które otworzy drogę parze na kolejne strefy oporowe na poziomach 113.600 oraz 114.600. W razie negatywnego scenariusza i pojawienia się strony podażowej podczas próby przełamania górnego ograniczenia, wówczas cel dla pozycji krótkich będzie pierwszym wsparciem na poziomie – 111.700 oraz kolejny, na poziomie 110.600.

USD/JPY – wykres D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie – już dostępne!
Następny artykuł14 tysięcy robotów handlowych dostępnych w sklepie MetaTrader
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here