Naga MarketsDziś tj. 6 sierpnia analitycy działu strategii na rynku FX w grupie bankowej UOB zaznaczyli dalszy kurs pary walutowej USD/JPY i uzasadniają swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Analitycy grupy UOB pozostają neutralni w ocenie pary USD/JPY. Uważają, iż notowania pozostaną w ciągu najbliższych tygodni w zakresie cenowym 110,60 – 112,20. W dzisiejszym raporcie napisali:

Komentarz do interwału D1: “Nasze zeszłotygodniowe oczekiwania, co do konsolidacji na USD/JPY nie zostały potwierdzone przez ruch ceny i para w piątek spadła do poziomu 111,07. Pomimo, że w ostatnich dniach widzimy korektę spadkową oczekujemy, iż poziom 110,75 nie jest zagrożony (także wsparcie na 110,95 jest istotne). Patrząc na scenariusz wzrostowy, przebicie poziomu 111,55 spowoduje zanegowanie korekty spadkowej obserwowanej w ostatnich dniach.”

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Rozwój sytuacji w przeciągu najbliższych 1-3 tygodni: “Od ubiegłej środy (01 sierpnia, 111,80) utrzymywaliśmy ten sam pogląd, że nie jesteśmy przekonani, co do początków fali wzrostowej na USD/JPY po wystąpieniu banku centralnego Japonii. Para USD/JPY dotarła wtedy w okolice 112,14 i od tamtej pory impuls wzrostowy został niemal całkowicie zniesiony. Wciąż uważamy, że obecne ruchy świadczą o fazie konsolidacji i oczekujemy handlu w obie strony z dolnym ograniczeniem 110,60 i górnym na poziomie 112,20. (poprzednie zasięgi były na poziomach 110,60 oraz 112,50).”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – sezon wakacyjny w pełni
Następny artykułZłoto: możliwy powrót do trendu wzrostowego
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here