Naga MarketsKurs euro kurs dolara kurs funtaKurs euro w relacji do dolara amerykańskiego zaliczył wczorajszy największy dzienny spadek w tym tygodniu. Rezultatem było przełamanie okrągłego poziomu 1,20 na parze walutowej EUR/USD. Bank UOB twierdził wcześniej, że ryzyko pokonanie tego poziomu jest niewielkie. Teraz analitycy przyznają się do błędu i nie wykluczają dalszych spadków.

  • Notowania Eurodolara przebiły ważne wsparcie przy 1,20 USD
  • Niewykluczone jest dalsze osłabienie euro
  • Obecna spadkowa faza pozostaje nienaruszona poniżej 1,2055 USD

Kurs euro ze wsparciem na 1,1910 USD

Strategowie UOB w spojrzeniu z perspektywy obejmującej obecny tydzień napisali:
– Podkreśliliśmy wczoraj, że ‘warunki nadal są wyprzedane, a ryzyko przebicia przez euro głównego wsparcia na poziomie 1,2000 nie jest wysokie’. Nasz pogląd był błędny, ponieważ euro przebiło 1,2000 i spadło do 1,1956. Gwałtowny i szybki spadek wydaje się przesadzony, ale nie wyklucza się dalszego osłabienia euro. Jednak kolejne duże wsparcie na 1,1910 jest prawdopodobnie na razie poza zasięgiem (istnieje drugorzędne wsparcie na 1,1935). Opór wypada przy 1,2000, a następnie 1,2020 – wskazuje UOB.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co jednak z parą walutową EUR/USD w perspektywie kolejnych tygodni lutego? W aktualizacji ze środy 3 lutego UOB wskazywał, że „o ile nie zostanie przekroczony silny opór na poziomie 1,2105, to przełamanie 1,2000 nie byłoby zaskakujące i otworzyłoby drogę do spadku kursu EUR do 1,1965″.

Wczoraj notowania spadły faktycznie nawet pod wspomniany wyżej poziom. Jako, że dynamika spadków pozostaje silna, UOB widzie prawdopodobieństwo osunięć w kierunku kolejnego istotnego wsparcia przy 1,1910. Obecna faza osłabienia euro pozostaje nienaruszona, o ile EUR nie wzrośnie powyżej 1,2055, warunkują analitycy.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę, gdzie zakończyła się wczorajsza wyprzedaż na EUR/USD. Cena bowiem zatrzymała się na dynamicznym wsparciu w postaci 100-dniowej średniej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin info | kurs gbp online | kurs euro on line | cdprojekt kurs | orlen akcje | biomed gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here