Naga MarketsKurs funta po przerwie majowej. Notowania GBPPLNUnited Overseas Bank – to jedna z wiodących azjatyckich instytucji finansowych, która podczas dzisiejszej sesji przyjrzała się sytuacji na rynku atakowanego z każdej strony funta brytyjskiego. Wielka Brytania w tym momencie przechodzi nadal bardzo nerwowy okres w związku ze zbliżającym się terminem opuszczenia kraju z szeregów Unii Europejskiej, a konkretnych rozwiązań co do umowy dotyczącej odejścia – nadal nie ma. Spójrzmy co przygotowali analitycy podmiotu na nadchodzące tygodnie handlowe na parze GBPUSD – funcie brytyjskim wobec dolara amerykańskiego.


Analitycy UOB Group mieli szansę w ostatnim czasie przyjrzeć się sytuacji na rynku funta brytyjskiego, który podczas ostatnich sesji handlowych wykonał bardzo duże podejście. Swing wzrostowy liczący ponad 800 pipsów robi wrażenie, jednak sytuacja w Wielkiej Brytanii nadal pozostaje napięta – dlatego zmienność ta może nadal się utrzymywać. Co sądzi bank na temat obecnej sytuacji pary GBPUSD?

UOB o parze GBPUSD

Kluczową kwestią jaką zauważają analitycy banku to fakt, że kurs funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara zbudowała sobie ważny opór na nieprzypadkowej strefie 1.30 USD. Ostatnie mocne podejścia wyhamowane zostały własnie w okolicach tej strefy, co nadaje istotę temu poziomowi – co więcej, para próbowała kilkukrotnie przebić się przez poziom i choć raz doszło do przejścia – zejście pojawiło się równie szybko. W tym momencie analitycy podmiotu wskazują, że wybicie poziomu 1.30 USD do którego mogłoby dojść w niedługim czasie będzie okazją do ataku na strefę 1.31150 USD.

Zobacz również: Brexit znowu przesunięty. Funt koryguje, powinien jednak utrzymać wysokie poziomy

wykres Kurs funta szterlinga GBPUSD D1 23.10.2019
Kurs funta szterlinga GBPUSD D1 23.10.2019

Wcześniej jednak grupa finansowa uważa, że funt brytyjski dostając zadyszki w okolicach oznaczonego oporu może spróbować znaleźć oparcie na strefie 1.27700 USD. To sprawiłoby, że kurs funta “odpocząłby” chwilę od nagłych wzrostów zbierając siłę na kolejne podejścia. Analitycy uważają, że funt jest nadal silny i nadal ma spore szansę kontynuować wzrosty – jedyne co pozostaje w tym momencie, to oszacowanie dobrego miejsca na wychwycenie ponownego ruchu ku górze. Takim poziomem – według nich jest właśnie wspominana strefa 1.27700 USD.

Może Cię zainteresować: Komentarz walutowy – Impasu ws. Brexitu ciąg dalszy, wybory na horyzoncieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here