Naga MarketsDziś tj. 27 sierpnia analitycy działu strategii na rynku FX w grupie bankowej United Overseas Bank określili dalszy kurs pary walutowej USD/JPY i uzasadnili swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu. W ich opinii w najbliższych dniach na USD/JPY może wystąpić wąska konsolidacja.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Według analityków grupy UOB, para USD/JPY pomimo silnych wzrostów od marca 2018 roku może mieć obecnie problem z przebiciem oporu 112.14.

Komentarz intraday: “W ostatni piątek kurs USD/JPY w zaskakująco dla nas spokojny sposób oscylował w okolicach 111.30, a dzienne zamknięcie wystąpiło niemal na tym samym poziomie, co piątkowe otwarcie. Ruch ceny jest przez nas postrzegany jako trwająca faza konsolidacji. Innymi słowy, spodziewamy się, że USD/JPY pozostanie w trendzie bocznym w zakresie cenowym 111.11 – 111.60.”

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Rozwój sytuacji w przeciągu najbliższych 1-3 tygodni: “Podczas, gdy presja na USD/JPY pozostaje wzrostowa, ostatnio obserwowana akcja cenowa sugeruje, że jest mało prawdopodobne, iż para przeszła już w fazę zwyżkową. Mimo to obecne uważamy, iż kolejny impuls wzrostowy może się pojawić, ale na obecnym etapie poziom 112.14 jest prawdopodobnie poza zasięgiem (wcześniej jest poziom 112.00, który stanowi silny, psychologiczny opór). Z drugiej strony, spadek poniżej 110.50 (kluczowe wsparcie) sugerowałoby, że obecna krótkoterminowa presja na wzrosty uległa złagodzeniu.”

Zobacz również: Westpac aktualizuje swoje spojrzenie dla pary USD/JPYConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 27.08.2018
Następny artykułStrategia PSV – DAX w nowym tygodniu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here