Naga Marketsuob logoDziś tj. 2 listopada analitycy działu strategii na rynku FX w grupie bankowej United Overseas Bank określili dalszy kurs popularnej pary walutowej GBP/USD i uzasadnili swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu. W ich opinii „kabel” może osiągnąć poziom 1.31, choć sentyment pozostaje neutralny.  


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Komentarz intraday: – Nieoczekiwany, nietypowy i szalony rajd na GBP/USD wysłał parę na wysokość 1.3036 (z dołka poziomu 1,2764 podczas wczesnych godzin azjatyckich). Rajd ten jest w naszej opinii nadmiernie wydłużony, stąd spodziewamy się, że GBP/USD „odetchnie”, a dalszy silny wzrost wydaje się mało prawdopodobny. Ruch powyżej  1.3036 nie jest wykluczony, ale jakikolwiek impuls wzrostowy jest postrzegana jako część wyższego zakresu konsolidacji 1.2940 –  1.3060.

UOB : GBP/USD z możliwym celem na 1.31

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Rozwój sytuacji w przeciągu najbliższych 1-3 tygodni: – Podczas gdy wczoraj wskazywaliśmy (01 listopada, spot na 1.2830), że “faza spadkowa się skończyła ” i oczekiwaliśmy, że “nastąpi impuls wzrostowy”, eksplozja ceny, która wywołała wzrost GBP/USD do poziomu 1.3036 była niespodzianką (delikatnie mówiąc). Pomimo nietypowego rajdu, nie uważamy, że akcja cenowa jest początkiem trendu wzrostowego. W naszej ocenie obecna siła GBP/USD może dotrzeć do 1.3100, ale ze względu na silnie wykupiony rynek oczekujemy korekty spadkowej. Z drugiej strony, poziom 1.2840 jest prawdopodobnie wystarczająco silny, aby utrzymać spadki, przynajmniej przez najbliższy tydzień.

Zobacz również: Fundusz wart $1 bilion twierdzi, że musimy przyzwyczaić się do dużej zmienności na rynkach

UOB : GBP/USD z możliwym celem na 1.31Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTerminale naftowe pilnie poszukiwane
Następny artykułMetoda na pustą torbę – felieton weekendowy
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here