Naga MarketsDziś tj. 16 sierpnia analitycy działu strategii na rynku FX w grupie bankowej United Overseas Bank określili dalszy kurs pary walutowej AUD/USD i uzasadnili swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Analitycy grupy UOB pozostają neutralni w stosunku do dalszych notowań pary AUD/USD. Uważają, iż ostatni impuls spadkowy nie będzie póki co kontynuowany, a para może utknąć w kolejnej konsolidacji.

Komentarz do interwału D1: „Wczoraj podkreślaliśmy, że osiągnięcie poziomu 0.7220 jest wysoce prawdopodobne, lecz przebicie wsparcia 0.7190 byłoby dla nas dużym zaskoczeniem. Ostatni impuls spadkowy spotkał się z silnym odreagowaniem w dniu dzisiejszym, dlatego też uważamy, iż na parze AUD/USD możemy zobaczyć kolejną konsolidację. Zakres ruchu ceny podczas dzisiejszej sesji wyznaczamy na 0.7210 – 0.7260.”

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Rozwój sytuacji w przeciągu najbliższych 1-3 tygodni: „Cel, o którym wspominaliśmy 13 sierpnia, na poziomie 0.7220 został osiągnięty. Pomimo stosunkowo silnego odbicia od lokalnych dołków nadal widzimy możliwość dalszego osłabiania się australijskiego dolara z ceną docelową 0.7160. Z racji wyprzedanych wskaźników krótkoterminowych skłaniamy się do kilkudniowej konsolidacji przed kolejnym impulsem spadkowym. Patrząc z drugiej strony, scenariusz wzrostowy może wrócić do łask w momencie przebicia silnego oporu 0.7330, co oznaczałoby zakończenie fali spadkowej.”

Zobacz również: Westpac: USD/JPY powinien utrzymać się przy psychologicznym poziomie Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułInwestorzy indywidualni na GPW: Jedynie 12% obrotu w I poł. 2018 r.
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 16.08.2018
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here