Naga MarketsUnseen Silence planuje pozyskać ponad 1 mln zł z emisji akcjiUnseen Silence, warszawskie studio gamedevowe założone przez Ignacego i Piotra Kurkowskich, rozpoczęło ofertę publiczną akcji. W ramach oferty Spółka wyemituje do 33,9 tys. akcji serii B o łącznej wartości do 1 000 050 zł. Środki z emisji zostaną przeznaczone na sfinansowanie prac nad grą Ultra Mega Cats oraz prace koncepcyjne nad nowymi projektami. Zapisy na akcje trwają do 29 grudnia br.

Unseen Silence przeznaczy środki na sfinansowanie prac nad grą i prace koncepcyjne nad nowymi projektami

Unseen Silence to studio założone oraz kierowane przez Ignacego Kurkowskiego, Piotra Kurkowskiego oraz Krzysztofa Szymańskiego. Piotr Kurkowski na rynku działa od kilku lat. Jest utytułowanym graczem Warhammer Fantasy Battle (mistrz europy środkowo-wschodniej) oraz Warhammer Age of Sigmar. Liczne kontakty i doświadczenie w świecie game devu przekuł na stworzenie kompletnych prototypów gier Terror: Endless Night oraz Ultra Mega Cats, na podstawie scenariuszy dostarczonych przez Krzysztof Szymańskiego. Jest to dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem, który odpowiada w Unseen Silence za wszelkie kwestie fabularne i edytorskie. Ignacy Kurkowski, prezes studia, odpowiada w Spółce za sprawy organizacyjno-prawno-finansowe. Z zawodu jest adwokatem z doświadczeniem w obsłudze startupów z sektora IT.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nasze studio zostało założone przez pasjonatów gier reprezentujących zupełnie różne aspekty tego biznesu. Formalnie powstaliśmy w lipcu 2020 roku, natomiast nad naszymi dwoma produkcjami działamy już od II połowy 2019 roku. Wtedy to rozpoczęły się przygotowania IP naszej autorskiej gry Ultra Mega Cats. Powstał również scenariusz oraz gameplay gry Terror: Endless Night. – komentuje Ignacy Kurkowski, prezes Unseen Silence.

Ultra Mega Cats to kooperacyjny multiplayer online typu Shooter przeznaczony dla każdej grupy wiekowej. Gracze łączą się w drużynę kotów w cybernetycznych zbrojach, które pokonując poziomy i bossów muszą uciec z ośrodka, w którym są więzione. Gra jest całkowicie od samego początku przewidziana jako co-op shooter, czyli jeden z najbardziej popularnych gatunków gier. Gra weszła w fazę produkcyjną na początku listopada 2020 roku. Zostanie w pierwszej kolejności wydana w formule Early Access na platformie Steam i/lub Epic Store. Spółka przewiduje premierę wersji Early Access na pierwszy/drugi kwartał 2022 roku.

Ultra Mega Cats to obecnie nasz największy projekt. Prace produkcyjne są w początkowym stadium zaawansowania, więc środki pozyskane z emisji akcji zostaną przeznaczone głównie na rozwój tego projektu. Część z nich planujemy natomiast przeznaczyć na powiększenie zespołu oraz rozpoczęcie prac nad dwoma kolejnymi tytułami  – informuje Ignacy Kurkowski, prezes Unseen Silence.

Studio jest również koproducentem gry Terror: Endless Night, którą tworzy we współpracy z Pixel Crow. Będzie to unikalna mieszanka strategii turowej oraz survival horroru. Gracze wcielą się w kapitana zarządzającego statkiem w pułapce lodowej. Gra będzie nawiązywać do prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce w 1845 roku. Premiera gry na platformie Steam zaplanowana jest na 2021 rok.

Spółka pracuje również nad trzecim tytułem, który będzie realizowany we współpracy z innym studiem gamedevowym. Studio ma podpisane również dwa listy intencyjne z Bored Games na wykonanie gier planszowych nawiązujących do gier Terror: Endless Night oraz Ultra Mega Cats.

Oferta publiczna zakłada emisję do 33,9 tys. akcji serii B o łącznej wartości do 1 000 050 zł. Dokument Ofertowy został opublikowany 14 grudnia br. Deklaracje nabycia akcji Spółki można składać do 29 grudnia br.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here