Naga MarketshakerUniwersytet Yorku w Wielkiej Brytanii bada powolną reakcję na atak ransomware, który miał miejsce w maju. Uczelnia potwierdziła, że atak hakerów przeprowadzony został przez gang cyberprzestępców i miał miejsce w maju. Luki w zabezpieczeniach zewnętrznego dostawcy usług doprowadziły do ​​naruszenia bezpieczeństwa danych.

  • Uniwersytet Yorku bada temat majowego ataku hakerów.
  • Coraz więcej wiemy też o samym ataku.

Co miało miejsce w maju?

Według ogłoszenia opublikowanego na stronie internetowej uniwersytetu, Blackbaud, jeden z największych na świecie systemów zarządzania relacjami z klientami w sektorach takich jak edukacja, potwierdził, że cyberprzestępcom udało się ukraść kopie akt pracowników, absolwentów i studentów.

Uniwersytet wyjaśnił, że gang hakerów nie ukradł żadnych poufnych informacji, takich jak dane bankowe czy dane logowania. Ogólnie rzecz biorąc, hakerzy przechwycili podstawowe informacje, takie jak imiona i nazwiska, daty urodzenia, adresy, dane kontaktowe, dane o darowiznach i wyniki ankiet.

Powolna reakcja

W raporcie University of York sugeruje, że powolna reakcja Blackbauda i późne powiadomienie o naruszeniu pogorszyły sytuację.

W rozmowie z Cointelegraph, Paul Edon, starszy dyrektor ds. usług technicznych w firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem Tripwire, powiedział, że “wiele uniwersytetów zatrudnia strony trzecie do pomocy w zarządzaniu i zabezpieczaniu ich systemów.”

– Konieczne jest, aby te strony trzecie były zgodne z uniwersytetem w ich celach ds. bezpieczeństwa i były regularnie kontrolowane, aby upewnić się, że przestrzegają umów. Wszelkie rozbieżności lub awarie (…) mogą skutkować poważnymi lukami w ogólnym systemie bezpieczeństwa instytucji – mówił.

Uczelnia wydała też następujące oświadczenie:

„Podejmujemy kroki, aby zrozumieć, jak wiele innych stron w szkolnictwie wyższym i szerszym sektorze non-profit zostało dotkniętych [atakiem]. Współpracujemy z firmą Blackbaud, aby zrozumieć, dlaczego wystąpiło opóźnienie między znalezieniem naruszenia a powiadomieniem nas, a także jakie działania podjęli, aby zwiększyć bezpieczeństwo”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here