Naga MarketsMalta po raz kolejny pokazuje inicjatywę w kwestii kryptowalut i technologii blockchain. Tym razem za pośrednictwem Uniwersytetu Maltańskiego, który wraz z Maltańską Agencją Informatyczną (MITA) stworzył specjalny fundusz stypendialny na najbliższy rok akademicki, który zostanie przeznaczony dla studentów chcących zgłębiać blockchain oraz rejestry rozproszone (DLT). Kwota przeznaczona na ten cel wynosi 300 000 euro.

Inicjatywa na rzecz rozwoju technologii

Studenci rozpoczynający studia w nadchodzącym roku akademickim mogą skorzystać ze stypendium na prace magisterskie i doktoranckie z zakresu blockchain i DLT. Stypendia będą dostępne dla osób posiadających co najmniej 30 punktów ECTS bezpośrednio związanych z tymi technologiami. Studenci będą mieli zapewnione pełne sponsorowanie kursu.

Silvio Schembri z ministerstwa gospodarki cyfrowej powiedział, że stypendia będą wspierać wysiłki mające na celu przyciągnięcie na Maltę przedsiębiorstw działających w blockchainie, zapewniając dostępność niezbędnych zasobów ludzkich na szczeblu lokalnym.

“Firmy te potrzebują zasobów technicznych zarówno do budowy, jak i do działania z wykorzystaniem tej technologii, a także ekspertów w dziedzinie usług finansowych, prawa i funkcji kierowniczych. Czekamy z niecierpliwością na to, aż pierwszy Maltańczyk obejmie te ważne i dobrze płatne stanowiska, mając jednocześnie nadzieję, że ich liczba znacznie wzrośnie w przyszłości wraz z dalszym rozwojem branży na Malcie” – skomentował Schembri.

Malta stawia na blockchain

Rektor uniwersytetu Alfred Vella zapowiedział, że uczelnia będzie kontynuowała ćwiczenia wewnętrzne w celu przeglądu dyplomów i studiów magisterskich w kwestii prawa, finansów, technologii komunikacyjnej i innych dziedzinach, w tym jednostek związanych z DLT, blockchain i kryptowalutami.

Rzecznik uniwersytecki dodał, że instytucja ta oczekuje wyników wewnętrznego przeglądu, aby lepiej określić kierunek dalszych działań w tym szybko rozwijającym się sektorze. Prof. Vella powiedział, że celem przeglądu jest posiadanie programów edukacyjnych zgodnych z rządową strategią uczynienia z Malty wyspy blockchainowej. Kraj ten od dawna jest znany z przyjazności dla młodej branży kryptowalutowej. To jeden z powodów, dla którego polski BitBay przeniósł tu swoją siedzibę.

Prezes MITA Tony Sultana dodał, że agencja angażuje się w podobne inicjatywy z innymi instytucjami edukacyjnymi, a także prowadzi szkolenia dla pracowników sektora publicznego w celu zapoznania się z nową technologią.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here