Naga MarketsUnity Group zbuduje w Grupie Euvic dział commerce transformationWarszawa, 13.09.2021 (ISBnews) – Euvic i Unity Group nawiązały współpracę, w ramach której Unity Group zbuduje w Grupie Euvic całkowicie nowy filar działalności – commerce transformation, tworząc tym samym dedykowaną propozycję dla tego sektora, podały spółki we wspólnym komunikacie.

„Biorąc pod uwagę rosnące znaczenie e-commerce, widzimy potrzebę oferowania naszym klientom nowych kompetencji i rozwiązań. Dlatego chcemy zwiększyć różnorodność oferowanych usług o konsulting transformacji cyfrowej i rozwiązania wspomagające jej przeprowadzenie. Duże znaczenie mają też kompetencje managerskie zarządu Unity Group, które znacząco wzmocnią całą Grupę Euvic. Mamy podobne podejście do prowadzenia biznesu – chcemy działać aktywnie na rynku M&A i konsekwentnie budować wizerunek lidera rynku o międzynarodowym zasięgu” – powiedział prezes Euvic Wojciech Wolny, cytowany w komunikacie.„Dołączenie do Grupy Euvic będzie kontynuacją realizacji naszej długofalowej strategii rozwoju w obszarze cyfrowej transformacji handlu. To partnerstwo jest ambitnym krokiem, który pozwoli nam na zwiększenie skali działania i szybszą ekspansję, również międzynarodową. Po sfinalizowaniu serii transakcji, opierających się o wymianę akcji, Unity Group pozostanie autonomiczną spółką, która wejdzie do Grupy Euvic. Jednocześnie dotychczasowi właściciele Unity Group staną się udziałowcami Euvic. Będziemy działać pod tą samą nazwą i z tym samym, a nawet większym, zespołem pracowników” – dodał prezes Unity Group Grzegorz Kuczyński.

Euvic jest jedną z największych technologicznych grup kapitałowych w Polsce. Łączny przychód spółek w grupie wyniósł w 2020 roku ponad 726 mln zł, a EBITDA 63,8 mln zł. Z kolei Unity Group (50 mln zł przychodów w 2020 r., ok. 70 mln zł planowane na rok 2021) to ekspert w zakresie cyfrowej transformacji handlu, posiadający unikalne doświadczenia i kompetencje w doradztwie oraz dostarczaniu złożonych projektów platform handlowych dla dużych i średnich przedsiębiorstw z branży sprzedaży detalicznej, dystrybucji, a także firm handlowo-produkcyjnych i usługowych. W ciągu najbliższych 2-3 lat Unity Group planuje dwukrotny wzrost, który ma być realizowany zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje. Finalizacja pierwszych przejęć planowana jest w 2021 roku, wskazano w materiale.

Oprócz stałego rozwoju własnych usług Unity Group wraz z pozostałymi spółkami Grupy Euvic będą poszukiwać dalszych synergii ofertowych i zapewniać kompleksową obsługę przy wszelkich projektach związanych z digitalizacją biznesu. Oferty spółek są komplementarne, podkreślono.

„Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii integratora 2.0 Grupa Euvic stanie się europejskim liderem cyfrowej transformacji, zatrudniającym kilka tysięcy osób, który będzie konkurował z innymi potentatami branży IT na całym świecie. Skala działania grupy i jej dotychczasowe transakcje pokazują, że do tej pory ten plan był skutecznie realizowany. W pewnym horyzoncie poważnie rozważany jest też scenariusz wprowadzenia grupy na GPW w celu pozyskania kapitału na ekspansję zagraniczną i nieustanny rozwój innowacji produktowych” – zakończono.

Euvic to polska grupa informatyczna, która opiera swoją działalność na pięciu kluczowych filarach: software development, body/team leasing, IT infrastructure, innovations oraz digital.

Unity Group od 1997 roku doradza i wdraża rozwiązania w zakresie cyfrowej transformacji handlu. Spółka ma na koncie ponad 500 udanych projektów i oferuje rozwiązania w 4 kluczowych obszarach: Klient, Procesy, Dane, Architektura IT.

invest

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: średni kurs jena | gpw intercars | jen pln | pko akcje opinie | gpw pgnig | pzu kurs akcji | rubel kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here