Naga Markets

Warszawa, 14.10.2022 (ISBnews) – Unitop zanotował wzrost sprzedaży o 30% r/r na rynku krajowym w III kw. 2022 r., natomiast w sprzedaży eksportowej – wzrost o 45% r/r, podała spółka.

“Sprzedaż Unitop za okres lipiec-wrzesień znacząco wzrosła, co potwierdzają dane. Po bardzo dobrym poprzednim roku spółka zakończyła ten kwartał wzrostem o 30% r/r na rynku krajowym. Szczególnie cieszą wzrosty w kanale tradycyjnym – tam sprzedaż została podwojona” – czytamy w komunikacie.

Dyrektor sprzedaży Unitop Piotr Nowotny ocenił, że pomimo presji rynkowej na cenę, portfolio w markach Unitop urosło o 80%, czyli blisko dwukrotnie w kategorii marek chałwa i sezamki Unitop, a także sezamki Amki TO GO.

“Przed nami stoi wiele wzywań. Niestety, ceny energii i surowców galopują dalej. Mimo tego, że udało nam się wprowadzić podwyżki cen w pierwszym półroczu, wiemy, że trzeba będzie wprowadzać kolejne podwyżki pod koniec roku. Do naszych klientów podchodzimy po partnersku i otwarcie pokazujemy bieżące kontrakty na surowce uzasadniając podwyżki” – zapowiedział Nowotny, cytowany w komunikacie.

Unitop Sp. z o.o. (dawniej Agros Trading Confectionary i Unitop-Optima) jest jednym z największych producentów sezamków i chałwy w Europie, a także znanym eksporterem innych polskich wyrobów cukierniczych. W grudniu 2019 właścicielem Unitop został mBank.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułTauron zakończył budowę światłowodu dla 18 gmin w Małopolsce o wartości 40,5 mln zł
Następny artykułKurs EUR/HUF mocno traci po dzisiejszej podwyżce MNB
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here