TMS


UnitedHealth Group to jedna z największych amerykańskich spółek działających w sektorze medycznym, która świadczący swoje usługi dla ponad 70 mln klientów w całych Stanach Zjednoczonych. Podczas ostatniego sezonu wyników firma była jednym z większych pozytywnych zaskoczeń, jednakże jej notowania, po kilku miesiącach ustawicznego marszu na północ, wyhamowały.

W sprawozdaniu finansowym za II kwartał szczególnie dobrze wypadły przychody, którym udało się przebić oczekiwania analityków. W stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym, przychody zwiększyły się o 28% i wyniosły ponad 46 mld USD. Największy amerykański ubezpieczyciel medyczny również nie zawiódł w kwestii zysków, gdyż wskaźnik EPS (zysk na akcję) ustalił się na poziomie 1.96 USD. Spółka w tym względzie też przewyższyła konsensus rynkowy, który zakładał wynik równy 1.89 USD. W efekcie lepszych wyników firma zrewidowała w górę swoje prognozy dotyczące zysków za cały rok.

Niemniej jednak pośród pozytywnych informacji znalazły się również te mniej korzystne dla akcjonariuszy. Firma ma wycofać się ze sprzedaży tańszych ubezpieczeń medycznych ze względu na straty w tym segmencie rynku. W drugim kwartale ubezpieczyciel stracił z tego tytułu 200 mln USD, a za cały rok ta kwota może się powiększyć nawet do 850 mln USD.

unt

Inwestuj w realizację spadków/wzrostów zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Patrząc na notowania spółki widać, że znajdują się one w kluczowym momencie. Po serii wzrostów, które wywindowały kurs akcji firmy na historyczne maksima, momentum wyhamowało. Obecnie popyt zmaga się ze strefą oporu znajdującą się w okolicy 143.50 USD. Warto zwrócić uwagę na ostatnią świecę, która po ostatnich spadkach przybrała kształt młota, co sugeruje, że w najbliższy czasie możemy zobaczyć przynajmniej re-test wcześniej wspomnianej strefy.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!



Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here