Naga MarketsZaledwie w weekend informowaliśmy o zaplanowanych na przestrzeni najbliższych dwóch tygodni aż czterech hard forkach BTC. Okazuje się jednak, że to jeszcze nie wszystko. Co ciekawe, jeden z projektów podzieli się nowymi monetami również z posiadaczami innych kryptowalut a nie jak to było do tej pory, jedynie z właścicielami BTC.


Dwa hard forki w jeden dzień

We wtorek, 12 grudnia 2017 roku miejsce miał Bitcoin Platinum hard fork, o którym informowałem już w weekend.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak przeczytać możemy na stronie projektu, “grupa górników, deweloperów, inwestorów i użytkowników bitcoinów zaktualizuje protokół Bitcoin zgodnie z ustaleniami klienta BitcoinPlatinum. Ci, którzy nie chcą podążać za naszym przykładem, mogą swobodnie korzystać z dowolnego łańcucha. Górnicy wdrażający BTP bezpiecznie odejdą, tworząc nową wersję Bitcoin o nazwie “Bitcoin Platinum”. Wszyscy obecni posiadacze Bitcoin automatycznie będą posiadali Bitcoin Platinum. Istniejąca księga w momencie podziału zostaje zachowana, dzięki czemu użytkownicy zachowują wszelkie salda, które posiadali przed podziałem. Handlarze i użytkownicy są upoważnieni do niskich opłat i wiarygodnych potwierdzeń.”

Twórcy opisują Bitcoin Platinum (BTP) jako “open source” i twierdzą, że “nikt nie posiada ani nie kontroluje Bitcoin Platinum”.

Głównym celem Bitcoin Platinum jest uczynienie bitcoina szybszym i tańszym. Jednymi z najważniejszych zmian jest częstotliwość powstawania nowych bloków skrócona do ok 2,5 min zamiast co ok 10 min. oraz wprowadzenie Segwit2x a więc zwiększenie maksymalnego rozmiaru bloku do wartości domyślnej wynoszącej 2 MB z możliwością aktualizacji do 4 MB lub 8 MB, umożliwiające szybsze transakcje przy jednocześnie niższych opłatach transakcyjnych.

Podobnie jak w przypadku Bitcoina, docelowa podaż Bitcoin Platinum ograniczona jest do 21 milionów.

Porównanie Btcoin Platinum z Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold oraz Litecoin

“Zjednoczony Bitcoin”

Drugim z wczorajszych hard forków był UnitedBitcoin. Jeff Garzik, główny programista będący jednym z największych zwolenników nieudanej aktualizacji BTC o nazwie SegWit2x, prowadzi do zwiększenia wydajności, zwiększając rozmiar bloku do ośmiu megabajtów, a także dodając nowe inteligentne funkcje kontraktowe i obsługę Lightning Network, która jest sposobem na uruchomienie większej liczby transakcji.

Około 10 procent wydobycia BTC przeszło na UnitedBitcoin – powiedział Garzik w wywiadzie dla Bloomberg Technology. Projekt ten zyskał poparcie chińskich górników z bardzo dużym sprzętem, którym już nie opłaca się kopać bitcoinów, zwłaszcza że wzrosły trudności z wydobyciem BTC.

Każdy posiadacz Bitcoin otrzyma również monety UnitedBitcoin. Ten widelec ma również jedną, nową cechę: “nowe monety dostaną nie tylko posiadacze BTC ale również osoby, które mają Ethereum, Qtum i Hshare” – powiedział Garzik. “To automatycznie wprowadza ludzi do społeczności” – dodał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jednocześnie przypominamy o zaplanowanych na najbliższe dni kolejnych hard forkach BTC:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzy dolar będzie się umacniał po decyzji i projekcjach FED ?
Następny artykułDeutsche Börse świętuje 25. urodziny
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here