Naga MarketsRöki, jeden z tytułów United Label

United Label, notowana na NewConnect globalna platforma wydawnicza dla deweloperów gier indie premium wypracowała w IV kwartale 2020 r. 803 tys. zł przychodów, zamykając ubiegły rok przychodami powyżej 1 mln zł. W październiku 2020 r. spółka przeprowadziła premierę swojej pierwszej gry Röki na konsolę Nintendo Switch (premiera na PC miała miejsce w lipcu). Tytuł dzięki licznym wyróżnieniom w wydarzeniach branżowych orazefektywnym kampaniom promocyjno-marketingowym w ostatnim kwartale roku dał spółce 0,4 mln zł zysku netto.

Röki zarobiły 0,4 mln zł netto 

– Wyniki za IV kwartał jasno wskazują na długi okres monetyzacji Röki oraz zasadność decyzji o portowaniu gry na Nintendo Switch. Tytuł przed premierą na konsoli Nintendo został poprzedzony efektywną kampanią reklamowo-sprzedażową w mediach branżowych oraz społecznościowych. Röki to gra, która została doceniona przez krytyków i graczy. Pozwoliła nam zbudować reputację wiarygodnego i skutecznego wydawcy, a wyniki sprzedażowe wskazują klarownie, że jej sprzedaż będzie wyraźnie obecna w naszych przychodach przez kolejne 2-3 lata – zaznacza Tomasz Litwiniuk, prezes United Label. Dodaje również, że 2021 r. zapowiada się niezwykle interesująco. Spółka na początku roku zadebiutowała na giełdzie oraz prowadzi intensywne prace w związku z przygotowaniem kolejnej premiery – Eldest Souls, która ma ukazać się w II kwartale br. Oprócz niej w 2021 r. mają ukazać się także pozostałe gry z portfolio wydawcy: Tails of Iron i Horae.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eldest Souls to gra z gatunku „souls-like”, skupiająca się na starciach z bossami, łącząc dynamiczną rozgrywkę z wyjątkową grafiką stworzoną w technologii pixel-art. Spółka na początku lutego ogłosiła podpisanie umowy z Pingle Studio na portowanie produkcji na konsole nowej generacji i poprzedniej. Za wersje gry na PC i Nintendo Switch odpowiada jej brytyjski deweloper, czyli Fallen Flag Studio. Tym samym już w dniu premiery, gra będzie dostępna na najważniejszych platformach. Pozwoli to na efektywniejsze zarządzanie budżetem marketingowym, jednocześnie zwiększając potencjał sprzedażowy produkcji. Gra obecnie znajduje się w TOP100 najbardziej oczekiwanych gier platformy Steam, gromadząc na swojej wishliscie ponad 91 tys. graczy.

O United Label

United Label to platforma wydawnicza przeznaczona dla niezależnych deweloperów gier indie. Spółka należy do Grupy CI Games, z którą aktywnie współpracuje. Spółka operuje globalnie, podpisując umowy wydawnicze zzagranicznymi deweloperami. United Label ma podpisane umowy licencji wyłącznej ze studiami deweloperskimi z Wielkiej Brytanii i Francji na wydanie trzech gier. W jej harmonogramie wydawniczym znajdują się gry: Eldest Souls – Fallen Flag Studios, Tails of Iron – Odd Bug Studios oraz Horae – Lunaris Iris.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar kurs prognoza | akcje cdr | internetowy kurs funta | ceny ropy wti | kryptowaluty informacje |

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here