Naga MarketsUnited Airlines: akcje mocno w górę po umowie z załogąUnited Airlines ogłosiło osiągnięcie porozumienia ze swoimi pracownikami, dzięki czemu uniknie ponad 2850 przymusowych urlopów, które miałyby zostać rozpoczęte już w tym tygodniu z uwagi na kończącą się umowę pomocy finansowej ze strony amerykańskiego rządu.

  • Kurs akcji United Airlines od początku roku spadł aż o ponad 59%
  • Jednak od dołka z 18 marca wywołanego pandemią, gdy akcje potaniały nawet do 17,80 dol. notowania United wspięły się o 102% w górę
  • 1 października wygasa rządowa pomoc w ramach CARES Act

United Airlines

Akcje United Airlines w poniedziałkowej sesji wzrosły o 5,09% do 35,94 dol. wskutek informacji o osiągnięciu umowy między zarządem spółki a pracownikami co do rozwiązania trudnej sytuacji w związku z koniecznością wysłania na urlopy dużej części załogi.

United Airlines: akcje mocno w górę po umowie z załogą
Notowania United Airlines. Źródło: tradingview.com

Jak w poniedziałek stwierdziła Air Line Pilots Association, umowa pozwoli United Airlines na umiejętne rozdysponowanie lotów między 13 tys. pilotów, aby uratować obecne miejsca pracy przynajmniej do czerwca przyszłego roku. Umowę zatwierdziło 58% spośród niemal 12 tys. ludzi.

– Nasi członkowie zrozumieli, że aby chronić stanowiska miejsca pracy pilotów, powinniśmy zatwierdzić to porozumienie – powiedział Todd Insler, szef związku zawodowego United Airlines.

W przypadku nieosiągnięcia porozumienia, United Airlines miał wysłać na urlopy na początku października ponad 2850 pilotów. Miałoby się tak stać wskutek wygaśnięcia rządowej pomocy z puli 25 mld dol. środków przeznaczonych na ratowanie całego sektora lotniczego. Kolejne 1000 tymczasowych zwolnień planowanych było na kolejny rok.

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Zobacz również: Tesla postanowiła wydobywać cenny surowiec na własną rękę

Porozumienie między załogą a zarządem United Airlines zakłada m.in. redukcję godzin w powietrzu, rozdysponowanie lotów pomiędzy pilotów i podtrzymanie stawek płac.

Mimo tego, linia lotnicza planuje zredukować liczbę miejsc pracy aż o 13 tys. w przyszłym miesiącu. Natomiast American Airlines ma zwolnić nawet 19 tys. ludzi.

Piloci są jednymi z najcenniejszych pracowników linii lotniczych z uwagi na ich długotrwałe i bardzo drogie szkolenie do kierowania konkretnym rodzajem maszyny, którą posiada spółka.

Tymczasem działacze związków zawodowych i zarządy linii lotniczych starają się o kolejne 25 mld dol. rządowego wsparcia finansowego, które zapewniłoby przetrwanie spółkom z branży do marca przyszłego roku. Podobno takie środki zostały już wstępnie zatwierdzone przez Kongres i mają zielone światło od administracji Trumpa, jednak nowa ustawa pakietu ratunkowego dla gospodarki czeka na głosowanie w Kongresie po wielotygodniowym impasie w negocjacjach.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here