Naga MarketsGrupa Unimot zakończyła współpracę z firmą Blachotrapez, dotyczącą wspólnych działań na rynku instalacji paneli słonecznych, poinformował prezes Adam Sikorski.

Retro

Unimot Energia i Gaz – spółka z grupy kapitałowej Unimot, rozwijająca markę Avia Solar – podpisał umowę w tej sprawie z firmą Blachotrapez w połowie sierpnia 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prezes Sikorski tłumaczył wówczas, że Unimot potrzebował mocnego partnera, który pomoże skutecznie dotrzeć do klienta indywidualnego.

“Współpraca została zakończona. Mieliśmy inne podejście do modelu pozyskiwania leadów. Obie firmy postanowiły oddzielnie rozwijać biznes fotowoltaiczny. Z naszej perspektywy liczba pozyskanych leadów była znacznie poniżej naszych oczekiwań, w związku z czym zakończenie współpracy nie wpłynęło na naszą bieżącą działalność i plany na przyszłość” – powiedział Sikorski podczas czatu inwestorskiego na platformie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII).

Zapowiedział również, że zgodnie z planem segment fotowoltaiki Grupy Unimot powinien zanotować dodatni wynik EBITDA w 2021 roku.

Unimot planuje, że w perspektywie najbliższych 3 lat Unimot Energia i Gaz zostanie jednym z liderów rynku fotowoltaiki w Polsce i osiągnie przychody na poziomie 276 mln zł.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W 2020 r. spółka weszła na rynek fotowoltaiki z marką Avia Solar. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,82 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here