Naga MarketsUnimot wyceniany na 65 zł. Kurs blisko zeszłorocznego maksimum - zapiski giełdowego spekulantaBardzo wysoką rekomendację otrzymał wczoraj spółka Unimot. Analitycy DM BOŚ wycenili akcje spółki na 65 zł w horyzoncie 12-miesięcznym, zalecając kupno akcji. Powodem jest korekta prognoz finansowych w górę. Autor raportu postrzega perspektywy dla marż na oleju napędowym i poziomu wolumenów jako optymistyczne i sprzyjające zyskom. Po drugie, analityk zaczyna doceniać pośrednie i bezpośrednie skutki stopniowej rozbudowy detalicznej sieci stacji paliw. Po trzecie, uważa prognozy zarządu Unimotu na 2021 rok za konserwatywne i nie wyklucza, że mogą zostać podwyższone. „Z optymizmem podchodzimy do wolumenów w II poł. br. zważywszy na oczekiwaną poprawę konsumpcji paliw (stopniowy wzrost liczby zaszczepionych osób powinien przełożyć się na odbudowę popytu).

  • Nowa wycena dla Unimotu przy 65 zł
  • Na wykresie szykuje się atak na zeszłoroczne maksima

Ponadto wydaje się, że zapowiadana fuzja PKN i Lotosu w dalszym ciągu pozytywnie oddziałuje na poziom wolumenów sprzedaży diesla realizowanych przez Unimot. Wydaje się, że większość klientów hurtowych PKN już traktuje PKN i Lotos jako jeden podmiot i próbuje pozyskać kontrakty paliwowe od różnych sprzedawców (przykładowo od Unimotu) dywersyfikując w ten sposób źródła surowca” – czytamy w raporcie. W raporcie zwraca się też uwagę na systematyczną rozbudowę sieci stacji Avia. Na koniec 2020 roku liczba stacji paliw Unimotu wynosiła 60, a do końca 2023 roku spółka planuje posiadać aż 200 stacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Blisko szczytu z 2020 roku

Autor rekomendacji zauważa, że już teraz, Unimot skutecznie wykorzystuje swoją sieć stacji paliw jako argument w negocjacjach z PKN Orlen z pozytywnym skutkiem dla hurtowych upustów. Na wykresie kurs zmierza na maksima z 2020 roku przy 52,20 zł.

unimot


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr akcje | akcje lotosu | mercator kurs akcji | dolar online | usd kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here