Naga MarketsUnimot: Wszystko wskazuje na to, że będzie dywidenda za 2021 rokWarszawa, 25.08.2021 (ISBnews) – Po I półroczu br. wszystko wskazuje na to, że Unimot wypłaci dywidendę z zysku za 2021 rok, poinformował prezes Adam Sikorski.

„Na dzisiaj nic nie wskazuje na to, żeby miało nie być dywidendy za 2021 rok. Co więcej, w tym roku musieliśmy występować do banków o zgodę na przekroczenie limitu 30% zysku netto na wypłatę dywidendy, bo chwieliśmy wypłacić ją w takiej samej wysokości jak rok wcześniej. Na razie wygląda na to, że w przyszłym roku nie będzie takiej potrzeby, bo księgowy zysk netto niemal dorównuje skorygowanemu wynikowi EBITDA” – powiedział Sikorski podczas czatu inwestorskiego na platformie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII).Unimot wypłacił w tym roku 16,15 mln zł dywidendy z zysku za 2020 rok, co oznacza 1,97 zł na akcję. Dywidendę takiej samej wysokości wypłacono również rok wcześniej.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W 2020 r. spółka weszła na rynek fotowoltaiki z marką Avia Solar. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,82 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs hrywny sprzedaż | biomed-lublin notowania | gpw stalprodukt | pkobp akcje | cd projekt akcje prognozy | akcje biomed | enea akcje |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here