Naga MarketsUnimot w kierunku oporu przy 36 zł - zapiski giełdowego spekulantaOd początku listopada trwa lepszy okres dla spółek paliwowych. Po za kwestią wyborów w USA, wpływ na to może mieć także wprowadzenie szczepionki na COVID-19, co także przełożyło się na mocne odbicie ce ropy naftowej. Wzrostowe odbicie na spółce Unimot wyniosło w tym okresie ponad 50%. Po krótkiej korekcie, cena obecnie wraca do wzrostów. Spodziewamy się kolejnego ataku na opór w rejonie 36 zł. Wczoraj spółka informowała, że na koniec przyszłego roku liczba stacji sieci Avia ma sięgnąć 100 obiektów.

  • Unimot powiększa liczbę stacji Avia
  • Szczepionki poprawiają sytuację spółek paliwowych
  • Na wykresie blisko ważnego oporu

W komunikacie podtrzymano także tegoroczną prognozę skorygowanej EBITDA i podtrzymuje chęć wypłaty dywidendy pod warunkiem osiągnięcia zysku netto na koniec 2020 roku. W 2019 roku stacje paliw przyniosły grupie Unimot 35,4 mln zł przychodów, a ich strata EBITDA wyniosła 1,7 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powrót do trendu

Sieć stacji Avia w Polsce liczyła na koniec września 53 punkty, sieć Avia na Ukrainie, również organizowana przez Unimot, to dodatkowe 10 stacji. Docelowo w 2023 roku sieć stacji Avia w Polsce ma liczyć 200 punktów. W najbliższych tygodniach spółka ma przedstawić prognozy wyników na 2021 rok.

unimot


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here