Naga MarketsUnimot S.A. zajmuje się obrotem olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym, gazem ziemnym oraz energią elektryczną.

Akcje spółki drożały podczas piątkowej sesji o ponad 12% przy wysokich obrotach. Była to zasługa informacji o tym, że Zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendy w wysokości 1,70 zł na akcję. Oznacza to, że stopa dywidendy przy cenie piątkowego zamknięcia wyniosłaby niemal 8,5%, a więc całkiem sporo. Innym potencjalnie pozytywnym czynnikiem, na który może czekać rynek ma być ogłoszona w drugim kwartale bieżącego roku nowa strategia spółki. Póki co jednak, mamy do czynienia z trendem spadkowym. Piątkowe odbicie może przełożyć się na korekcyjne wzrosty, gdyż spółka rośnie w dość regularnych odstępach czasu. Pierwszym celem jest poziom poprzedniego dołka, a więc okolice 22,20 zł. Wyjście wyżej mogłoby oznaczać, że korekta kolejny raz osiągnie porównywalny zasięg z poprzednimi korektami czyli około 20%. Poprzednio o spółce pisaliśmy 18 stycznia.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here