Naga MarketsUnimot jest spółką giełdową, specjalizującą się w obrocie gazem płynnym, gazem ziemnym, biopaliwami oraz olejem napędowym.

unimot
źródło xStation 5

Spółka ma za sobą potężne spadki, które obecnie są powoli odrabiane. Wzrosty zdają się być uzasadnione, gdyż spółka poprawia swoje wyniki. Ostatni raport za trzeci kwartał wskazał na 9,77 mln zł zysku netto oraz wyraźnie rosnące w ostatnich kwartałach przychody. W sumie przez trzy kwartały ubiegłego roku spółka wypracowała 4,08 mln zł straty. Należy jednak pamiętać, że spółka inwestuje, chcąc wejść na nowe rynki. Sieć stacji Avia liczy już 42 obiekty i cały czas rośnie. W ubiegłym roku do sieci przyłączyło się 27 partnerów.

Spółka weszła także na rynek ukraiński oraz planuje działalność w Chinach. Raport z wynikami za listopad pokazał 35% wzrost przychodów. Ostatnia silna zwyżka może rodzić obawy, że gdyby wyniki wypadły poniżej oczekiwań, to notowania mogłyby nagle spaść. Warto pamiętać, że mimo potężnej zwyżki, trend nadal jest spadkowy. Wskazuje na to wyraźnie układ coraz niższych wierzchołków. Niedawno jednak pojawiła się płytka korekta, którą teraz kurs przełamał. Wydaje się więc, że popyt może nadal rozdawać karty na wykresie.

Czytaj także: J.W. Construction [JWC], Ten Square Games [TEN] – Gorące spółki dnia

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here