Naga MarketsUnimot jest spółką giełdową, specjalizującą się w obrocie gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG), biopaliwami oraz olejem napędowym.

unimot
źródło xStation 5

Spółka od końca listopada do niemal połowy kwietnia odrabiała straty w silnym trendzie spadkowym. W połowie kwietnia przyszło jednak zahamowanie wzrostu i kurs spadł szybko do linii łączącej ostatnie dołki. Jeżeli tutaj nie dojdzie do odbicia, wydaje się, że kurs może ponownie testować minima trendu czyli okolice 6,50 zł. Jeżeli chodzi o najnowsze dane, spółka w pierwszym kwartale odnotowała 16,22 mln zł zysku netto oraz 868,7 mln zł przychodów, a więc o 28% więcej niż przed rokiem. Ponadto spółka nadal inwestuje w sieć stacji paliw Avia.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Spółka zadeklarowała także powrót do wypłacania dywidend już od zysku za 2019 rok. Mamy więc dość trwalsza tendencję w poprawie wyników. Została on już dostrzeżona przez analityków, którzy podnieśli rekomendację spółki do poziomu 21,50 zł zalecając kupno akcji. Według prognoz poprawa wyników nastąpi także w kolejnych latach. Na tym tle spadki z połowy kwietnia mogą okazać się więc tylko korektą.

Czytaj także: Polimex-Mostostal [PXM] – w szerokim trendzie spadkowym – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 15.05.2019 GBP/USD, AUD/USD
Następny artykułRahimCoin wypłaci pierwszą dywidendę
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here