Naga Markets


Unimot jest spółką giełdową, specjalizującą się w obrocie gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG), biopaliwami oraz olejem napędowym.

unimot
źródło xStation 5

Spółka od końca listopada do niemal połowy kwietnia odrabiała straty w silnym trendzie spadkowym. W połowie kwietnia przyszło jednak zahamowanie wzrostu i kurs spadł szybko do linii łączącej ostatnie dołki. Jeżeli tutaj nie dojdzie do odbicia, wydaje się, że kurs może ponownie testować minima trendu czyli okolice 6,50 zł. Jeżeli chodzi o najnowsze dane, spółka w pierwszym kwartale odnotowała 16,22 mln zł zysku netto oraz 868,7 mln zł przychodów, a więc o 28% więcej niż przed rokiem. Ponadto spółka nadal inwestuje w sieć stacji paliw Avia.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Spółka zadeklarowała także powrót do wypłacania dywidend już od zysku za 2019 rok. Mamy więc dość trwalsza tendencję w poprawie wyników. Została on już dostrzeżona przez analityków, którzy podnieśli rekomendację spółki do poziomu 21,50 zł zalecając kupno akcji. Według prognoz poprawa wyników nastąpi także w kolejnych latach. Na tym tle spadki z połowy kwietnia mogą okazać się więc tylko korektą.

Czytaj także: Polimex-Mostostal [PXM] – w szerokim trendzie spadkowym – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 15.05.2019 GBP/USD, AUD/USD
Następny artykułRahimCoin wypłaci pierwszą dywidendę
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here