Naga MarketsUnimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną.

unimot
źródło xStation 5

Akcje spółki taniały o ponad 1% przy dość wysokich obrotach. Ostatnie dwie sesje, pokazują że spółka po długim okresie wzrostu wchodzi w okres korekty. Spoglądając na wykres dzienny, widać że może dojść do przełamania tegorocznej linii trendu. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 16,80 zł. Wczoraj światło dzienne ujrzała rekomendacja DM BOŚ, w której podwyższono cenę docelową dla spółki do 25,50 zł. Podtrzymane zostało zalecenie kupna akcji. Wcześniejsza wycena oscylowała przy 21,50 zł. Analitycy w raporcie wskazali, że spodziewają się dobrych wyników za pierwsze półrocze, a cały 2019 rok może zakończyć się wynikiem 48 – 50 mln zł EBITDA.

Orbex

Zobacz również: PlayWay [PLW], Instal Kraków [INK] – Gorące spółki dnia

Kernel Holding to producent spożywczy działający na Ukrainie. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

kernel
źródło xStation 5

Spółka poinformowała wczoraj o wynikach sprzedaży zboża, która w ostatnim kwartale roku obrotowego wzrosła o 57%, a w okresie ostatnich czterech kwartałów o ponad 2,2 razy. Sprzedaż oleju słonecznikowego w IV kw. wzrosła o 7%.W okresie I-IV kw. sprzedaż oleju wzrosła o 15%. W całym roku eksport osiągnął rekordową wartość 6,1 mln ton, o 58% więcej r/r i znacząco powyżej prognozowanych 5,4 mln ton. Notowania spółki poruszają się od końca ubiegłego roku w kanale spadkowym, całkiem dokładnie respektując jego krawędzie. Szersza, kilkuletnia tendencja jest jednak boczna. Niedawno doszło do odbicia w dół od górnej krawędzi. Podaż nie wykazała wielkiej siły w tym ruchu, a cena szybko powraca do wzrostów. Wskazuje to na szanse kolejnego ataku na górną krawędź kanału. Jeżeli doszłoby do wybicia, kurs może rosnąć do okolic górnych ograniczeń szerszego trendu bocznego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here