Naga MarketsUnimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną.

unimot

Akcje spółki zdecydowanie zyskiwały podczas czwartkowej sesji i to przy bardzo wysokich obrotach. Powodem zwyżki okazały się wyniki za styczeń. Z raportu wynika, że w pierwszym miesiącu roku spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 414,9 mln zł. To kwota o około 60% większa niż rok temu. Jak podała spółka, wzrost przychodów wynika głównie z wyższych wolumenów sprzedaży oleju napędowego i biopaliw. Na wykresie mamy najbardziej rozbudowaną korektę w trendzie wzrostowym. Mimo wszystko, presja podażowa jest dość ograniczona i wydaje się, że kurs powinien niebawem atakować ostatnie maksima.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Zobacz również: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej.

jsw

Spółka poinformowała wczoraj, że w strategii na lata 2020-2030 zakłada około 24,5 mld zł nakładów inwestycyjnych. Udział nakładów na inwestycje w segmencie węglowym stanowić będzie ok. 84% łącznych nakładów. Strategia zakłada także stopniowy wzrost wydobycia węgla do ok. 18 mln ton w 2030 roku czyli podwojenie tego co obecnie jest wydobywane. Spółka chce też stać się strategicznym dostawcą surowca do produkcji stali. Wzrost nakładów inwestycyjnych może przełożyć się na niższe zyski, aczkolwiek inwestycje w tym sektorze są koniecznością. Na wykresie nadal mamy spadki i cena oscyluje przy dolnej krawędzi konsolidacji z ostatnich miesięcy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here