Naga MarketsUnimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym oraz energią elektryczną.

unimot
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas środowej sesji o około 4% choć wynik w trakcie sesji był sporo lepszy. Także obroty tego dnia dopisany, jednak spółka miała problem aby utrzymać się ponad poziomem 10 zł. Może to wskazywać na słaby sentyment dla spółki, zgodny zresztą z szerszą tendencją spadkową. Powodem wzmożonej aktywności była publikacja wyników za trzeci kwartał. Okazało się, że spółka we wstępnych wynikach wypracowała niemal 14 mln zł zysku EBITDA. Przychody sięgnęły 828 mln zł wobec niespełna 760 mln zł rok wcześniej. Lepsze wyniki to zasługa wyższych marż handlowych o około 11% w stosunku do średniej wartości z dwóch poprzednich kwartałów. Także na stacjach Avia udało się wypracować około 9% wyższą sprzedaż, jednocześnie obniżając koszty operacyjne. Na wykresie widoczna jest jednak słabość i zachodzą obawy o to czy poziom 10 zł stanie się oporem nie do przełamania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Unimot – szacunki wskazują 13,9 mln zł zysku EBITDA w III kwartale

Herkules jest dostawcą usług sprzętowych w zakresie wynajmu urządzeń dźwigowych oraz realizacji transportu ponadgabarytowego.

herkules
źródło xStation 5

Środowe notowania otworzyły się sporą, sięgającą 10% luką wzrostową. Powodem takiego otwarcia były informacje, które pojawiły się już po zamknięciu sesji z wtorku. Mowa o tym, że spółka poinformowała, że zarząd będzie rekomendował najbliższemu walnemu zgromadzeniu przeznaczenie 19,5 mln zł na dodatkową dywidendę za 2017 rok, co dałoby w sumie 0,45 zł na akcję. Źródłem dodatkowej dywidendy mają być zyski z poprzednich lat. Spółka tłumaczy decyzję korzystną koniunkturę w branży budowlanej oraz posiadaniem nadwyżek finansowych. W komunikacie podano, że spółka jak najszybciej zwoła nadzwyczajne walne zgromadzenie. Patrząc na notowania w ujęciu tygodniowym, widać doskonale respektowany kanał spadkowy i test dolnej krawędzi. Pozytywna informacja mogłaby więc pozwolić na zainicjowanie nieco większego odbicia, mimo że szersze otoczenie nie zachęca do tego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here