Naga MarketsUnimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną.

unimot

Akcje spółki należały do najsilniej rosnących podczas poniedziałkowej sesji. Możliwe, że wpływ na to mógł mieć nagły wzrost notowań ropy naftowej, choć na indeksie WIG-Paliwa nie odnotowaliśmy większych wzrostów. Wydaje się, że inwestorzy wyceniali nadal mocne wyniki jakie spółka pokazała w ubiegłym tygodniu, a jest to już kolejny raport podtrzymujący trwałą poprawę finansów. Wczoraj akcje drożały o niemal 8% przy wysokich obrotach, co bardzo przybliża kurs do testu okolic oporu w rejonie 30 zł. Co do samych wyników, w sierpniu spółka uzyskała przychody w wysokości niemal 409 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku aż o 48%. Warto także dodać, że spółka cały czas się rozwija m.in. poprzez rozbudowę sieci stacji Avia.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz również: Ultimate Games S.A. rusza z wyprzedażą gier i wydaje 4 nowe tytuły

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej.

ferro

Poniedziałkowa sesja wypadła bardzo okazale także na akcja Ferro. Spółka zyskiwała od samego poranka około 4%, otwierając sesję luką wzrostową. Niestety, tego dnia nie towarzyszyły nam większe obroty. Powodem nagłej zwyżki była publikacja raportu z wynikami za II kwartał oraz całe pierwsze półrocze. Spółka odnotowała w drugim kwartale 9,5 mln zł zysku netto wobec 7,1 mln zł przed rokiem. Przychody wzrosły w drugim kwartale do 105,8 mln zł z 95,3 mln zł rok wcześniej. EBITDA grupy wyniosła w drugim kwartale 14,4 mln zł, co oznacza wzrost o 5%. W całym pierwszym półroczu grupa odnotowała 215,3 mln zł przychodów, a więc o 11% więcej niż przed rokiem oraz 22,6 mln zł zysku netto czyli 10% więcej niż rok temu. Wyniki były wyższe od prognoz analityków stąd też pozytywna reakcja. Na wykresie tygodniowym mamy odbicie od czytelnego wsparcia i wydaje się, że choćby w ramach korekty w trendzie spadkowym, w najbliższym czasie spółka powinna zyskiwać.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here