Naga Markets

Unimot [UNT], Comp [CMP] – Gorące spółki dniaPrzed kilkoma dniami nową rekomendacje otrzymał paliwowy Unimot. Analitycy DM BOŚ podnieśli wycenę z 95 zł do 115 zł i zalecają kupno akcji. Obecnie na wykresie trwają mocne wzrosty. Od początku października spółka podrożała o ponad 80%. „Ponownie podwyższamy nasze prognozy dla spółki: uwzględniamy wyraźnie lepsze od oczekiwań wyniki za III kw, zakładamy dużo wyższe wyniki w ostatnim kwartale roku, konsolidujemy kupowane przez spółkę aktywa logistyczne (cysterny + Olavion) oraz podwyższamy projekcje na lata przyszłe.

Wciąż podtrzymujemy nasze pozytywne zdanie co do planowanego przejęcia aktywów asfaltowych i logistycznych Lotosu i Orlenu (które może się sfinalizować już w grudniu). Wciąż uważamy, że może to być przełomowym wydarzeniem dla Unimotu, który może się okazać jednym z największych beneficjentów konsolidacji sektora naftowego w Polsce” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

Na maksimach trendu 

Analityk uważa też opinię, że emisja akcji nie będzie konieczna w przeprowadzeniu wspomnianych akwizycji, tym bardziej, że bieżące wyniki spółki są rekordowe.

unimot

Mocna rekomendacja 

Wczoraj nową rekomendację otrzymał także Comp. East Value Research podniosło cenę docelową akcji spółki do 53,9 zł z 46,1 zł wcześniej, zachowując rekomendację “kupuj”. Od dwóch dni akcje dynamicznie odbijają z poziomu rocznych minimów.

comp

Analitycy oceniają, że wyniki spółki za trzeci kwartał 2022 roku były pozytywnym zaskoczeniem i sprawiły, że prognoza zarządu dla EBITDA w całym 2022 roku na poziomie 70-75 mln zł jest coraz bardziej realistyczna. Jak wskazali, czwarty kwartał jest zazwyczaj dla spółki najlepszy pod względem przychodów. East Value Research prognozuje, że Comp wypracuje w tym roku 70,1 mln zł EBITDA i 11,5 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 693,5 mln zł.

BossaŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułNotowania pszenicy kontynuują spadki. Na rynku przeważają negatywne nastroje
Następny artykułPoranek z rynkami – waluty, bitcoin, surowce, DAX oraz metale 29.11.2022 [WIDEO]
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.