Naga Markets

Unimot pracuje nad programem inwestycji dla przejmowanych aktywów Lotos TerminaleWarszawa, 24.05.2022 (ISBnews) – Unimot jeszcze przed finalizacją transakcji przejęcia spółki Lotos Terminale planuje ogłosić program inwestycyjny dla baz magazynowych wchodzących w skład przejmowanych aktywów, poinformował prezes Adam Sikorski.

“Pracujemy nad tym, żeby po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej na transakcję, w ciągu kilku tygodni, a maksymalnie miesięcy, ale jeszcze przed finalizacją transakcji, ogłosić program rozwoju baz południowych, czyli przedstawić projekty inwestycyjne, które pokażą, że można te aktywa wykorzystać lepiej niż tylko w celach magazynowych” – powiedział Sikorski w komentarzu wideo do wyników I kwartału.Jak dodał, w jego ocenie decyzja KE powinna być kwestią najbliższych tygodni.

“Ten proces i tak trwa już nieco dłużej niż się spodziewano. A żeby finalizacja transakcji mogła nastąpić w tym roku, decyzja KE powinna zapaść w maju lub czerwcu” – wyjaśnił.

W styczniu br. Unimot Investments – spółka w 100% zależna od Unimotu – zawarł z Grupą Lotos umowę przedwstępną zakupu 100% akcji spółki Lotos Terminale.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W 2020 r. spółka weszła na rynek fotowoltaiki z marką Avia Solar. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 8,21 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2021 r.

(ISBnews)

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here