Naga MarketsunimotUnimot ponownie podwyższył prognozę finansową na rok 2019, podała spółka. Zaktualizowana prognoza zakłada osiągniecie skonsolidowanej EBITDA skorygowanej na poziomie 57,6 mln zł.

“W związku z wykonaniem przez nas niemal całego zakładanego wyniku rocznego w ciągu pierwszych 9 miesięcy 2019 r. zdecydowaliśmy się po raz kolejny podwyższyć prognozę. Obecnie szacujemy, że bieżący rok zakończymy ze skonsolidowaną EBITDA skorygowaną na poziomie 57,6 mln zł” – powiedział prezes Adam Sikorski, cytowany w komunikacie.

Prognoza finansowa na 2019 rok, opublikowana w czerwcu 2018 roku w ramach strategii grupy na lata 2018-2023, zakładała osiągnięcie w 2019 roku skonsolidowanej EBITDA skorygowanej w wysokości 34 mln zł. W związku z wypracowaniem wyraźnie wyższych od zakładanych wyników za I półrocze 2019 r., w sierpniu br. zarząd podniósł roczną prognozę do 46,2 mln zł.

13 listopada 2019 r. Unimot opublikował wyniki finansowe za III kw. 2019 r. Grupa wypracowała najwyższe historycznie kwartalne przychody w wysokości 1,3 mld zł i najwyższą w tym roku skonsolidowaną EBITDA skorygowaną: 18,3 mln zł. Skonsolidowana EBITDA skorygowana za

pierwsze 9 miesięcy 2019 r. wyniosła 46,1 mln zł, tj. 99,7% podwyższonej rocznej prognozy.

Źródło: ISBNews


Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki zyskują dzisiaj ponad 2%. Spółka jest jedna z silniejszych na warszawskim parkiecie i stabilnie zyskuje na wartości. Wykres tygodniowy pokazuje, że najbliższy opór mamy dopiero w rejonie 40 zł.

unimot

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here