Naga Markets

Unimot pokaże 6,4 mln zł zysku netto w IV kw. - uważa DM BOŚ Unimot stał się jednym z beneficjentów planowanej fuzji Orlenu z Lotosem, o czym świadczy mocny wzrost notowań w tym czasie. Spółka opublikuje swoje wyniki finansowe za IV kwartał 28 marca. Dzisiaj swoje prognozy tych wyników przedstawił DM BOŚ. Podtrzymana została też dotychczasowa wycena przy 47 zł. Poniżej szczegóły z raportu.

“Prognozujemy przychody kwartalne za czwarty kwartał na poziomie 2,75 mld zł. Zwracamy uwagę, że relatywnie wysoki poziom przychodów wynika nie tylko z relatywnie dobrych wolumenów, ale przede wszystkim z rosnących cen produktów. Oczekiwany przez nas poziom skonsolidowanej skorygowanej kwartalnej EBITDA to 15 mln zł. Wynik EBIT oraz zysk netto oczekujemy na poziomach 11,6 mln zł oraz 6,4 mln zł” – podano w raporcie.Fragment raportu DM BOŚ – prognoza na IV kw. Unimot

“Według naszych prognoz, Spółka w czwartym kwartale uwzględni koszty związane z potencjalnym przejęciem aktywów od Lotosu i Orlenu w wysokości 1,4 miliona zł – co w ujęciu rocznym oznaczać będzie skumulowaną kwotę w wysokości niecałych 3 milionów zł. Według naszych prognoz kwartalnych Spółka zamknie rok 2021 ze skorygowaną EBITDA w wysokości 71.1 milionów zł: gdyby nie wspomniane koszty „przejęciowe”, Spółka by była bardzo bliska realizacji swojej prognozy zarządu” 

“Wpływ na zachowanie waloru zależeć będzie od różnicy między rzeczywistymi wynikami za czwarty kwartał Spółki a oczekiwaniami. Ze względu na możliwość przejęcia aktywów logistycznych i asfaltowych Lotosu i Orlenu po bardzo atrakcyjnej cenie, same wyniki za 4 kwartał mogą się okazać wydarzeniem drugorzędnym” – uważa DM BOŚ.

Notowania Unimotu w kanale spadkowym.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here