Naga MarketsUnimot planuje kolejne otwarcia stacji Avia na Ukrainie w I kw. 2021 r.Unimot planuje otwarcia nowych stacji paliw Avia na Ukrainie w I kwartale 2021 roku, poinformował prezes Adam Sikorski. Zapowiedział jednocześnie, że do 2022 roku spółka podejmie decyzje odnośnie silniejszej obecności w tym kraju. “Planujemy otwarcia nowych stacji Avia na Ukrainie w I kwartale 2021 roku, choć rozwój sieci w tym kraju nie przebiega tak szybko, jak byśmy chcieli” – powiedział Sikorski podczas wideokonferencji.

Zaznaczył, że od początku obecność Unimotu na rynku ukraińskim miała charakter “niskokosztowy”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie na Ukrainie działa 10 stacji Avia

“Świadomie podjęliśmy decyzję, żeby nie wchodzić na Ukrainę z własnymi dostawami paliw. Ma to takie konsekwencje, że sieć Avia nie rozwija się tak szybko, bo nasza oferta nie jest równie kompleksowa, jak konkurencji. Nie zapominamy o tym rynku, będziemy się tam powoli rozwijać, ale zakładam, że w 2022 roku będziemy musieli podjąć decyzję, że albo robimy to na poważnie, albo nie, bo na dłuższą metę otwieranie kilku stacji rocznie nie ma sensu, a rynek jest bardzo interesujący i perspektywiczny, rozwinięty pod względem technologii i oferujący wyższe niż w Polsce marże” – dodał.

Obecnie na Ukrainie działa 10 stacji Avia.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here