Naga MarketsUnimot liczy na kolejne dostawy ropy z USA w 2021 rokuUnimot ma nadzieję, że w 2021 roku będzie mógł wznowić dostawy amerykańskiej ropy naftowej do Europy, poinformował prezes Adam Sikorski.

InvestCuffs

Unimot chce wznowić dostawy amerykańskiej ropy naftowej do Europy

“Mam nadzieję na kolejne dostawy ropy z USA w 2021 roku. Sprzyja temu kilka czynników, przede wszystkim rosnąca do ponad 60 USD za baryłkę cena ropy, co sprawia, że wydobycie ropy w USA jest grupo powyżej progu rentowności, który wynosi tam ok. 40-45 USD/b. Dla porównania w 2020 roku notowania ropy nie wspomagały amerykańskiego eksportu ropy. Dodatkowo spread pomiędzy ropą Brent i WTI również rośnie, do ok. 3-3,5 dolarów” – powiedział Sikorski podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podkreślił, że amerykańska spółka Unimotu 3 Seas Energy to projekt niskokosztowy.

“Czekamy na okazje na amerykańskim rynku ropy, jestem przekonany, że takie okazje będą się pojawiać w 2021 roku” – dodał.

Pierwszą dostawę 600 000 baryłek amerykańskiej ropy na Białoruś spółka zrealizowała w lipcu 2020 roku.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W 2020 r. spółka weszła na rynek fotowoltaiki z marką Avia Solar. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here