Naga Markets

UNIMOT buduje linię produkującą własne panele fotowoltaiczne. Akcje mocno w góręKurs akcji UNIMOT we środę rano wystrzelił nawet o ponad 5% wskutek informacji o planowanym rozpoczęciu produkcji paneli fotowoltaicznych na własnej linii produkcyjnej na Podkarpaciu, które spółka będzie produkować we współpracy z PZL Sędziszów i oferować pod marką Avia Solar.

  • W maju UNIMOT wszedł na rynek instalacji fotowoltaicznych z marką AVIA Solar
  • Tygodnik Wprost w czerwcu uznał UNIMOT S.A. za najszybciej rozwijającą się Polską firmę
  • Akcje spółki od marca podrożały o ponad 120%

UNIMOT w górę wskutek info o fotowoltaice

Notowania UNIMOT otworzyły środową sesję na poziomie 43,45 zł, czyli aż 3,6% wyżej niż kurs odniesienia 41,90 zł i wystrzeliły rano w górę nawet o ponad 5% do 44,75 zł, by chwilę przed 11:00 opaść do 44 zł.UNIMOT buduje linię produkującą własne panele fotowoltaiczne. Akcje mocno w górę
Notowania UNIMOT na GPW. Źródło: tradingview.com

Od początku roku kurs akcji spółki wzrósł już o ponad 60%, choć w lipcu był nawet wyżej i chwilowo przekroczył 52 zł. Spółka stara się wykorzystać hossę na rynku fotowoltaiki: wcześniej w tym roku Grupa Kapitałowa UNIMOT poprzez spółkę UNIMOT Energia Gaz rozpoczęła dystrybucję paneli fotowoltaicznych poprzez markę AVIA Solar wraz z ofertą montażu instalacji.

Spółka oprócz rozwoju kompleksowej oferty instalacji paneli PV ma plany wdrożenia produkcji modułów fotowoltaicznych własnej produkcji, a informacja z tym związana wywołała dziś rano zwyżkę notowań spółki na GPW.

– W przeciągu 9 miesięcy planujemy uruchomienie produkcji własnych paneli fotowoltaicznych, które będą sprzedawane pod marką AVIA Solar. Dedykowana do tego zadania linia produkcyjna, którą sfinansuje UNIMOT S.A. zostanie zlokalizowana w Sędziszowie Małopolskim w zakładzie produkcyjnym firmy PZL Sędziszów – zapowiedział Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A.

Zobacz również: Enea miała wstępnie 99 mln zł straty netto,1,82 mld zł zysku EBITDA w I poł. br.

Rozpoczęcie produkcji własnych paneli jest naszą odpowiedzią na dynamiczny rozwój tego rynku w Polsce oraz sukces projektu AVIA Solar, który uruchomiliśmy w maju bieżącego roku. Posiadanie własnej linii produkcyjnej zwiększy bezpieczeństwo dostaw paneli dla spółki UNIMOT Energia i Gaz oraz pozwoli uzyskiwać dodatkowe marże w całym łańcuchu dostaw. Umiejscowienie produkcji na terenie już istniejącej fabryki w Sędziszowie Małopolskim pozwoli obniżyć CAPEX inwestycji, który na pierwszym etapie nie przekroczy 500.000 EURO – dodał Adam Sikorski.

Według informacji opublikowanych przez UNIMOT, moc linii produkcyjnej zlokalizowanej w województwie podkarpackim docelowo osiągnie 150MW, choć początkowo będzie to jedynie 15 MW. Fabryka zostanie zaprojektowana wspólnie z niemiecką firmą, która dostarczy niezbędne wyposażenie linii produkcyjnej oraz zapewni szkolenie pracowników.

NED

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here