Naga MarketsunimotUnimot planuje sprzedaż minimum 450 ton olejów silnikowych Avia w Chinach w 2020 roku, czyli kilkukrotny wzrost wyniku z 2019 roku, poinformował ISBnews prezes spółki Adam Sikorski. Zapowiedział także, że prawdopodobnie jeszcze w I kwartale obecnego roku spółka będzie mogła ogłosić wejście na dwa kolejne, znaczące azjatyckie rynki z produktami Avia.

“Nasz biznes w Chinach rozwija się bardzo dobrze, w 2019 roku dostarczyliśmy na tamten rynek, zgodnie z planem, 120 ton olejów smarowych Avia. Plan na rok 2020 zakłada 450 ton” – powiedział Sikorski w rozmowie z ISBnews.

“Poza tym mam nadzieję, że jeszcze w I kwartale 2020 roku będziemy mogli ogłosić wejście z dystrybucją olejów do dwóch kolejnych azjatyckich krajów, przy czym mówimy tu o poważnych rynkach tego regionu” – dodał.

Szef Unimotu nie wyklucza, że w dalszej perspektywie spółka będzie chciała wejść na rynek chiński także ze stacjami paliw Avia.

“Są prognozy, że do 2025 roku liczba stacji paliw w Chinach wzrośnie z obecnych 100 tys. do ok. 130 tys. Trudno nie przyglądać się z zainteresowaniem rynkowi z takim potencjałem. Postawiłem sobie za cel, żeby w tym roku podjąć jakąś decyzję w tej kwestii, być może nawiązać współpracę z menedżerem znającym ten rynek, tak abyśmy w 2021 roku mogli się ewentualnie przymierzyć do wejścia w ten segment rynku” – podsumował Sikorski.

Źródło: ISBNews


Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Sytuacja na wykresie:

Kurs spółki rośnie dzisiaj o niemal 3%. Na wykresie pojawia się szansa na zakończenie bardzo rozbudowanej korekty. Naruszona już jest linia korekty, a cena zbliża się do poziomu poprzedniego wierzchołka.

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy czeka nas wzrost cen ropy?
Następny artykułJak odkładać na emeryturę? Doradza dr. Emil Łobodziński
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here