Naga MarketsUnilever zaprezentował dziś bardzo dobre wyniki za I kwartał 2017 roku. Wyższa sprzedaż rozwiewa wcześniejsze obawy o spowolnienie przychodów spółki. Ponadto raport może pomóc zanegować sygnał zwiastujący korektę ostatnich wzrostów.


Notowania Unilevera od dłuższego czasu poruszały się w trendzie wzrostowym. Jednak po dotarciu w okolicę 40,8180 GBP impet kupujących wyhamował. Byki dwukrotnie próbowały wybić tę barierę, za każdym razem bez skutku. To mogło rodzić obawy, że czas na większą korektę, gdyż doszło do wytworzenia się formacji podwójnego szczytu. Jednakże przy poziomie 39 GBP pojawił się popyt. Co prawda dzisiejsza świeca jeszcze nie neguje w całości tego układu, ale sprawia, że trudno będzie o większe spadki. Teraz scenariuszem bazowym jest powrót w okolicę ostatnich maksimów. Jeśli jednak podaż miałaby ponownie przejąć podaż, to potencjał spadkowy formacji podwójnego szczytu wypada w okolicy 36,8800 GBP.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

W opublikowanym dziś raporcie finansowym Unilever podał, że w I kwartale osiągnął wzrost organicznej sprzedaży o 2,9% r/r, podczas gdy konsensus zakładał obicie o 1,9%. Jest to także lepszy wynik niż w trzech ostatnich miesiącach ubiegłego roku, kiedy to odnotowano zmianę na poziomie +2,2%. Spółka ponadto zapowiedziała, że w tym roku jej marża handlowa powinna się zwiększyć o co najmniej 80 punktów bazowych.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here