Naga MarketsUnihouse z grupy Unibep ma umowę na bud. modułowy w Szwecji za 18,8 mln zł nettoWarszawa, 19.11.2021 (ISBnews) – Unihouse – spółka zależna Unibepu – zawarła umowę na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. “Finnsta” w Bro Kommun k. Sztokholmu, za ok. 40,6 mln SEK netto, co stanowi równowartość ok. 18,8 mln zł netto, podał Unibep.

“Zamawiającym jest Markarydsbostader AB z siedzibą w Sztokholmie, podmiot należący do Hembla AB z siedzibą w Sztokholmie. Przedmiotem umowy jest realizacja w technologii modułowej budynku wielorodzinnego, w którym znajdą się 44 lokale mieszkalne” – czytamy w komunikacie.Realizacja prac projektowych niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę rozpoczęła się, na podstawie odrębnej umowy, w IV kwartale 2021 r. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na II kwartał 2022 r., a zakończenie inwestycji w I kwartale 2023 r., z zastrzeżeniem, że wejście w życie umowy w części produkcyjnej uzależnione jest od uzyskania przez zamawiającego pozwolenia na budowę, co powinno nastąpić w II kwartale 2021 r., podano także.

“Emitent przypomina, że jest to kolejna umowa Unihouse S.A. na rynku szwedzkim. O zawarciu umowy na realizację w Sundsvall w Szwecji projektu pn. ‘Storgatan 66’ emitent informował […] 9 października 2020 r. Zawarcie przedmiotowej umowy świadczy o umacnianiu się pozycji Grupy Unibep na tym wymagającym rynku” – zakończono w komunikacie.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,68 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here