Naga MarketsOstatnie spadki wyceny EURGBP są zdaniem analityków UniCredit dobrą okazją do zajęcia długich pozycji na parze. Dlaczego?


Uważamy, że ostatnie wzrosty GBP są raczej reakcją na tak zwany short squeeze niż tendencją długoterminową. Od momentu ogłoszenia wyników brytyjskiego referendum okolice 0.8300 nie zostały trwale pokonane co wzmacnia nasze bycze nastawienie do EURGBP – czytamy w dzisiejszej aktualizacji FxWatcher. Analitycy UniCredit widzą kilka powodów dla których longi na parze mogą być odbrym pomysłem:

Przede wszystkim, samo ogłoszenie wyborów nie powinno stanowić trwałego wsparcia dla długich pozycji w GBP. Pozycja Wielkiej Brytanii w negocjacjach z Unią Europejską pozostaje tą gorszą i nie zmieni tego nowy skład rządu.

Po drugie, prognozy dotyczące kolejnych danych makroekonomicznych spływających z brytyjskiej gospodarki pozostają niedźwiedzie.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Po trzecie, EUR prawdopodobnie odnotuje silne wzrosty po tym jak Marie Le Pen pożegna się z Pałacem Elizejskim. Na wynik pierwszej tury wyborów przyjdzie nam poczekać do przyszłego tygodnia, lecz UniCredit stawia na Macrona.

Bank kupił dziś opcje call z ceną strike na poziomie 0.86 i miesięcznym terminem wygasania.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzwartkowy przegląd rynków – oRGR na AUDUSD
Następny artykułRynek pozytywny przed francuskimi wyborami
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here